Plzeňská filharmonie zahájia novou sezonu na festivalu v Regensburgu

Nová koncertní sezóna 2016/2017 začala pro Plzeňskou filharmonii již v červenci mimořádným koncertem v bavorském Regensburgu. Koncertem 24. 7. uzavřela festival Schlossfestspiele v Regensburgu, který po celý týden probíhal přímo na nádvoří zámku a knížecího sídla rodu Thurn und Taxis.

Večer byl věnovaný filmovým melodiím, především pak Jamesi Bondovi. Plzeňská filharmonie odehrála program sestavený právě z nejznámějších titulních melodií ze snímků o tajném agentovi Jejího Veličenstva s krycím číslem 007. Návštěvníci tak mohli v jedinečném provedení slyšet skladby Skyfall, Golden Eye, Live and Let Die a další. Orchestr poprvé vedl německý dirigent Christian Schumann a zpěvem večer doprovodili finalisté německé verze soutěže Hlas Joyce van de Pol a Dennis LeGree.

Festival Schlossfestspiele je jednou z největších akcí svého druhu v Německu a pravidelně zde vystupují největší hudební osobnosti. Plzeňská filharmonie se tak v letošním roce na pódiu vystřídala třeba i se zpěvákem Tomem Jonesem, Sarah Connor nebo legendární kapelou Scorpions.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *