Plzeň získala prestižní cenu za nejvíce interaktivní web

Web města Plzně získal významné ocenění v soutěži .eu Web Awards 2015, jejíž výsledky byly slavnostně vyhlášeny 18. listopadu v Muzeu přírodních věd v Bruselu. Do soutěže se přihlásily stovky webových stránek s doménou .eu, prestižní ceny byly rozdány v pěti kategoriích, k tomu byly navíc uděleny tři speciální ceny. Web města www.plzen.eu získal cenu speciální, a to za nejvíce interaktivní web. Úspěch v soutěži dokazuje, že webové stránky města Plzně jsou uživatelsky příjemné, vstřícné, obsahově zajímavé a graficky vydařené.

 

„Ocenění nás samozřejmě velmi těší. Dává jedinečnou zpětnou vazbu celému týmu lidí, kteří na tvorbě webu města pracují. Plzeň tímto potvrzuje, že se přibližuje tomu, aby byla chytrým městem a pro občany a návštěvníky města přívětivým ve všech ohledech. Co se týká webu, tak aktuálně připravujeme zveřejňování informací, jež povedou ke zkvalitnění života a poskytovaných služeb ze strany města,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Podle technického náměstka Pavla Šindeláře byla současná podoba webu vytvořena před zhruba čtyřmi lety, nyní se do stejné podoby převádí i webové stránky jednotlivých městských obvodů.  „Hotovy jsou už takto Městský obvod Plzeň 2-Slovany a Městský obvod Plzeň 3,“ uvedl Pavel Šindelář.  Na podobě webu města Plzně se podílí zaměstnanci magistrátu, ale i Správy informačních technologií města Plzně, příspěvkové organizace Plzeň – TURISMUS a další.

Grafický návrh pro město vytvořilo plzeňské studio Beneš & Michl s.r.o, a to na základě prvotní analýzy, kterou dodalo město Plzeň. „Od začátku jsme se snažili webové stránky pojmout trochu jinak, než ostatní města. Soustředili jsme se primárně na to, aby se dobře používaly a zároveň respektovaly potřeby města Plzně. Vysoký důraz jsme kladli na přehlednost a snadnou orientaci na webu,“ vysvětlil Jakub Michl.

Jednou z největších odlišností oproti ostatním městům je rozdělení webu na portály Turista a Občan. Tomu pak odpovídá následné přizpůsobení obsahu. „Část Občan je více založena na informacích pro obyvatele města, kdežto část Turista preferuje fotografie a aktuální informace o akcích, které mají nalákat domácí i zahraniční zájemce k návštěvě města Plzně,“ přiblížili Helena Prokopová a Martin Pecuch, kteří stránky spravují. Díky blokovému uspořádání se celý web poměrně snadno spravuje a přizpůsobuje vždy aktuálním potřebám města. Je plně optimalizovaný pro prohlížení v mobilních telefonech.

„Vzhledem ke skladbě turistů, kteří do města přijíždějí, jsou pro nás samozřejmostí anglická a německá jazyková mutace. Snažíme se návštěvníkům poskytovat nejenom obecné informace, ale také připravovat aktuality ke speciálním příležitostem, jako bylo například fotbalové utkání Evropské ligy domácí Viktorie proti Rapidu Vídeň. Pro rakouské fanoušky jsme připravili článek s tipy na předzápasový program v centru,“ doplnila Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň – TURISMUS.

Soutěž .eu Web Awards 2015 organizovala nezisková organizace EURid, která spravuje doménu .eu na základě veřejné soutěže a jmenování Evropskou komisí. Sdružení EURid spolupracuje s více než 750 akreditovanými registrátory a zajišťuje podporu ve 24 úředních jazycích EU. Internetová doména .eu patří mezi největší domény nejvyšší úrovně na světě a spojuje více než 500 milionů lidí v 31 zemích do jedné internetové identity. Od roku 2005, kdy byla tato doména otevřena k registraci, bylo přihlášeno přes 3,8 milionu doménových jmen.eu. EURid má své ústředí v Bruselu (Belgie) a regionální kanceláře v Pise (Itálie), Praze (Česká republika) a Stockholmu (Švédsko).     (tz)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *