Plzeň se chystá na šampionát v para lukostřelbě. Očekává stovky účastníků z celého světa

V létě, ve dnech 17. – 23. července, bude město Plzeň hostit jednu z nejvýznamnějších sportovních akcí roku, Mistrovství světa v para lukostřelbě 2023. Šampionát bude zároveň nominačním závodem na Letní paralympijské hry v Paříži 2024. Organizátoři již odhalili podobu střelnice, chystají také bohatý doprovodný program pro veřejnost.

Jedná se o jednu z největších sportovních událostí roku, která bude v Plzni k vidění. Hlavní střelnice, která bude přímo na náměstí Republiky, bude určitě velkým lákadlem i pro ty, kteří lukostřelbu běžně nesledují.

Na plzeňské radnici se k této události ve čtvrtek 16. března sešli s představiteli města její organizátoři. Během setkání odtajnili finální podobu hlavní střelnice, kterou sportovci v červencových dnech využijí na náměstí Republiky, a na níž se odehraje velké finále. Seznámili se také s podobou kvalifikační střelnice v prostoru tréninkových hřišť FC Viktoria Plzeň v Luční ulici. S fotbalovým klubem pořadatelé úzce spolupracují, stejně tak s tenisovým klubem TK Škoda Plzeň, jehož zázemí rovněž plně využijí.

Na mistrovství se již přihlásily dvě stovky závodníků z 30 zemí. Očekává se však účast přes 600 účastníků včetně realizačního týmu z více než 50 zemí světa.

„Organizátorům děkujeme za výběr města Plzně k uspořádání této mimořádné akce. Už se velmi těším na druhou polovinu července, až v Plzni osobně přivítám sportovce z různých koutů světa a budoucí účastníky paralympijských her v Paříži v roce 2024,“ doplnil radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek.

Zdroj: www.plzen.eu, vizualizace střelnice

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *