Plzeň podporuje zdravotníky. Fakultní nemocnici pro ně dala do pronájmu 21 bytů

Už 21 bytů poskytla Plzeň do nájmu Fakultní nemocnici Plzeň. Ta je využívá pro své zaměstnance. Spolupráce mezi oběma subjekty funguje již pátým rokem a největšímu zdravotnickému zařízení v  regionu pomáhá při náboru a stabilizaci zdravotníků. Městské byty se nacházejí na různých adresách v  západočeské metropoli, přičemž největší zájem mezi zaměstnanci nemocnice zůstává spíše o menší jednopokojové či dvoupokojové byty se samostatnou kuchyní.

„Kdy jindy, než právě v  této době si uvědomujeme, jak je dostatek kvalifikovaného personálu zásadní pro záchranu nás všech. Proto bychom se měli snažit ulehčit zdravotníkům jejich život, jak to jen jde. Jsem rád, že jako město můžeme pomoci například i touto formou,“ uvedl primátor Plzně Martin Baxa.

Spolupráce začala v  roce 2016, první byty město uvolnilo v  ulicích Dominikánská, Pražská, Klatovská. Postupně přibyly další adresy v  různých lokalitách města. Nájemní smlouva je uzavírána vždy přímo s  nemocnicí, a  to na dobu určitou 6 až 11 měsíců, vždy však do 30. září nebo 31. března kalendářního roku.

„Jsem velmi rád, že spolupráce města Plzeň a fakultní nemocnice přináší našim zaměstnancům takovéto benefity. Nemocnice funguje v  pandemickém provozu skoro rok a naši zdravotníci jsou nesmírně vyčerpaní. Právě dostatek personálu, který má dobré zázemí nejen v  práci, ale i doma, je pro léčbu našich pacientů to nejdůležitější,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Plzeň Václav Šimánek.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *