Plzeň má pětihvězdičkový domov pro seniory

Plzeň má první pětihvězdičkový domov pro seniory. Prvním poskytovatelem sociálních služeb na území města (a druhým v Plzeňském kraji), který získal toto nejvyšší možné ohodnocení, je Domov pro seniory Senior residence Terasy.

Ocenění dnes dopoledne předali ředitelce Senior residence Terasy Miladě Brašnové prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký, náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz a náměstkyně primátora města Plzně pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková.

Značka kvality v sociálních službách je jako nástroj a měřítko kvality zcela běžná v mnoha západoevropských zemích. Nyní přichází i do ČR, aby kvalitu sociálních služeb nejen měřila, ale aby dlouhodobě vedla k jejímu zvyšování. Značka kvality v sociálních službách hodnotí všechny důležité aspekty pobytu v zařízení z jediného úhlu pohledu – z pohledu samotného seniora, resp. uživatele této sociální pobytové služby.

Cílem Značky kvality v sociálních službách je poskytnout seniorům, kteří vstupují do domova pro seniory, a jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném domově očekávat. Jde o jednoduchý systém externí certifikace těchto zařízení, který je založen na tzv. udělování hvězd. V praxi tak již při vstupu do domova pro seniory nový uživatel případně i jeho rodina uvidí, zda jde např. o dvouhvězdičkový nebo pětihvězdičkový domov.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *