Plzeň má nové logo, základem je šipka

Město Plzeň bude mít nové logo, jeho podobu dnes schválili radní na svém mimořádném jednání. Základem nového vizuálního stylu města bude šipka s nápisem Plzeň, která komunikuje myšlenku, že město šlo vždy svou vlastní cestou. Šipka nikdy nevystupuje sama, ale vždy je doplněna výstižnými přívlastky pro různé oblasti činnosti města. Základními barvami jsou zelená a žlutá, navazují na historický znak Plzně a odlišují vizuálně nové plzeňské logo od logotypů dalších významných českých měst. Autorem návrhu je společnost Dynamo design s.r.o.

 „V jednoduchosti je síla. Jsem přesvědčen, že kouzlo nového loga se ukáže v momentě, kdy bude používáno při různých příležitostech. Porota vybrala logo, jež má tradiční plzeňské barvy. Vím, že mladí rádi pracují s moderními barvami, ale v tomto případě jsem konzervativní,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký.

 

Podle prvního náměstka primátora Martina Baxy je vítězný návrh moderní a nadčasový. „Mám radost z toho výběru, Plzeň tím udělá velký krok dopředu k moderní a funkční komunikaci, která odpovídá 21. století. Nová značka dá prostor pro prezentaci aktivit města v celé jejich šíři,“ řekl Martin Baxa.

Soutěž probíhala jako veřejná zakázka malého rozsahu. K účasti v ní bylo vyzváno devět studií vybraných ze zájemců, kteří se přihlásili na základě výzvy zveřejněné na profilu zadavatele v únoru 2016. Vybrána byla studia či agentury, jež prokázaly nejlepší kvalifikační předpoklady. Procesem výběru se zabývala speciálně jmenovaná odborná porota složená ze čtyř reprezentantů města Plzně či magistrátu a pěti odborníků na marketing a grafický design. Mezi vyzvanými uchazeči byly Side2 s. r. o., Kafka Design, Dynamo design s.r.o., Studio Grafite s. r. o., Jan Jiskra, Breisky s. r. o., Helena Jiskrová, Studio Petrohrad s. r. o. a Věra Marešová.

Do soutěže podali své nabídky všichni vyzvaní uchazeči, návrhy osobně prezentovali porotě, která zasedala 2. června 2016. Ta na základě odborného zhodnocení všech podaných návrhů doporučila Radě města Plzně uzavřít smlouvu se společností Dynamo design s.r.o. Druhý nejvyšší počet bodů v hodnocení poroty, jež zohledňovala z 50 procent cenovou úroveň nabídky a z 50 procent vizuální atraktivnost, jedinečnost a grafickou kvalitu návrhů, získalo plzeňské Studio Petrohrad a třetí místo patří společnosti Side 2 s.r.o.

 

Cena za zpracování vítězného návrhu, mutací loga pro Magistrát města Plzně a vybraných příspěvkových organizací, včetně kompletních grafických manuálů jednotného vizuálního stylu stanovujících užití loga na různých materiálech města, ve webové prezentaci, na reklamních nosičích a podobně, představuje částku 1,165 milionu korun bez DPH.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *