Plzeň je královnou šesti strun. Bodovala ve všech osmi kategoriích

Od pátku 19. do neděle 21. května zněla celým areálem SOUE ve Vejprnické ulici v Plzni kytara. Konala se zde jedna z nejočekávanějších a nejprestižnějších soutěží v oboru – Ústřední kolo soutěže ve hře na kytaru, kterou vyhlašuje MŠMT a poprvé jej v Plzni hostila ZUŠ T. Brzkové.

Své umění přijelo prezentovat více než 150 účinkujících ze Základních uměleckých škol z celé republiky. Ve dvou sálech se soutěžilo v sólové hře a v neděli pak vše završilo klání komorních her.

Všichni předvedli vynikající výkony, ale především si celou soutěž, jak jim ostatně při zahájení popřál i Martin Baxa, který převzal záštitu, užili jako setkání s přáteli z jednoho oboru.

Pořadatelská Plzeň se ukázala v tom nejlepším světle jednak vynikající organizací náročné soutěže, ale i cenami, které pro město žáci zdejších ZUŠ vybojovali. Pyšnit se můžeme čtyřmi prvenstvími a po dvou zde zůstávají také druhá a třetí místa. Plzeň bodovala prakticky ve všech osmi kategoriích. Cenné je i to, že oba absolutní vítězové jsou z Plzně a to jak v kategorii sólové, tak v kategorii komorní hry. Tento titul si v sóle vybojoval vynikající Václav Hřebec a v komorní hře kytarové kvarteto ve složení: Václav Hřebec, Tomáš Kozák, Michaela Zlámalová a Petr Zlámal. Všechny do soutěže připravila Marta Šimanová ze ZUŠ T. Brzkové. I všichni  její další žáci obsadili „medailová místa“.

K foto: 

Úspěšná čtveřice z Plzně. Kytarové kvarteto ZUŠ T. Brzkové – absolutní vítěz komorní hry. Zleva: Petr Zlámal, Michaela Zlámalová – zároveň 3. místo v sólech, Tomáš Kozák zároveň 3. místo v sólech a Václav Hřebec – absolutní vítěz soutěže v sólech.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *