Plzeň dokončí rekonstrukci hlavní tribuny stadionu ve Štruncových sadech

Ještě letos se město Plzeň pustí do dokončení rekonstrukce hlavní tribuny sportovního areálu v Štruncových sadech, jehož fotbalovou část postupně přestavuje od jara 2011. Na rekonstrukci komplexu šlo dosud zhruba 420 milionů korun včetně DPH, pro letošní investici je připraveno 45 milionů korun. Rozsáhlá přestavba moderního sportovního areálu se tím začíná blížit ke konci.

 „Naším záměrem, na který už máme vypracovaný projekt pro stavební povolení, je obnovit horní části tribuny, tedy upravit povrchy, vyměnit sedačky i zábradlí, zrekonstruovat stanoviště pro složky integrovaného záchranného systému, opravit ochoz hlavní tribuny směrem k parku,“ přiblížil technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Kvůli připravovanému napojení rohových objektů věže sever a věže jih, které postaví na své náklady Viktoria Plzeň – fotbal, o. s., budou odstraněna boční přístupová schodiště na hlavní tribunu. „Počítáme i se zateplením fasády včetně potřebné opravy balkonu ve druhém patře. Co se týká vnitřních prostor, bude rekonstruována rehabilitační část v prvním nadzemním podlaží,“ uvedl Pavel Šindelář. Součástí prací má být i rekonstrukce zpevněné plochy mezi hlavní tribunou a fotbalovým hřištěm i ostatních zpevněných ploch okolo hlavní tribuny.

Plzeň přestavuje fotbalovou část areálu postupně. Dosud už mimo jiné odstranila původní valy kolem atletické dráhy, posunula hlavní hrací plochu k objektu hlavní tribuny, nechala vystavět nový výstup na hřiště pro hráče, dostavěla jižní, východní a severní tribunu, udělala umělé osvětlení hlavní hrací plochy, vybudovala parkoviště a částečně zrekonstruovala objekt hlavní tribuny, kde se opravovaly vnitřní prostory a venku hlediště. Loni město nechalo dokončit přístavbu posledního modulu jižní tribuny včetně dvou televizních studií. Mimo fotbalovou část chybí ještě zrekonstruovat objekt „brány borců“.   (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *