Plivající kobry červené. Ty plzeňské jsou nebývale mohutné, dlouhé a plodné

V červenci 2017, dva roky po otevření této expozice, se premiérově rozmnožili další tři chované druhy jedovatých hadů. Po dvou druzích křovinářů a užovce růžkaté to jsou tentokrát zmije turecká, smrtonoš zmijí a kobra červená. Do 40 dní je pak očekáván další přírůstek – v inkubátorech jsou vejce mamby černé.

V expozici návštěvníci uvidí zatím pouze všech 9 narozených zmijí tureckých. Tento druh žije v severní Anatolii. Vyskytuje se i v nadmořské výšce 2000 m. Dorůstají i délky 1 m. Mláďata všech tří druhů se zatím živí myšími holaty.

Australských mrtonošů zmijích se narodilo 8. Zatím, pro svou choulostivost, žijí po jednom v chovatelském zázemí zoo. Chovatelé je návštěvníkům ukáží až ve chvíli, kdy budou silná, soběstačná a prosperující.  Na svět přišli malí smrtonoši 16. července a to od chovného páru původem z populace v okolí Sydney.  Jedinec v expozici patří ke smrtonošům z okolí Perthu. V lidské péči je pro ně nutné zimování 6-8 týdnů při teplotě 13 oC.

Stoprocentní úspěch provázel snůšku africké plivající kobry červené. Jedinci v plzeňské zoo, kteří jsou nebývale mohutní a dlouzí, mají ze 4 vajec celkem 4 mláďata. Inkubace trvala 65 dní.  Tyto kobry dorůstají až 2 metrů.

Foto Zoo Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *