Ples TOP 09 letos již posedmé, tentokrát v divadelním duchu. Tancovalo se i pomáhalo

Příznivci a členové TOP 09 se v sobotu sešli v plzeňské Měšťanské besedě na sedmém ročníku tradičního reprezentačního plesu TOP 09 Plzeňského kraje. Večer, který se letos nesl v divadelním duchu, byl příležitostí se nejen dobře pobavit a potkat známé osobnosti, ale také přispět na dobrou věc. Výtěžek soutěže o ceny totiž putoval jako každý rok na dobročinné účely.

Vybraná částka 20 000 korun byla rovným dílem rozdělena mezi Odbornou, Základní a Mateřskou školu Zbůch, která pomáhá dětem s poruchami autistického spektra, a Hospic svatého Lazara, který poskytuje péči lidem v konečném stádiu nevyléčitelného onemocnění.

„Neziskové organizace hrají především v sociálních službách nezastupitelnou roli. Jsem proto rád, že jsme dnes mohli podpořit úsilí dvou z nich, které ve svých oborech odvádějí skvělou práci. Uvědomujeme si, že schopnost trvale udržitelného rozvoje neziskového sektoru je závislá na podmínkách, které jim politici k jejich práci vytvoří. Bohužel nedávná změna, kdy financování přešlo z ministerstva na kraje, nepřinesla finanční stabilitu a jistotu. Někteří poskytovatelé v Plzeňském kraji byli nuceni své služby omezovat právě z důvodu změny financování. Proto se snažíme prostřednictvím našich poslanců prosadit maximální zjednodušení administrativy a víceleté financování,“ říká předseda krajské organizace TOP 09 Petr Suchý.

Mezi hosty plesu nechyběl první místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek, poslanec Jaroslav Lobkowicz či europoslanec Jiří Pospíšil.

V rámci programu vystoupila mladá plzeňská taneční generace z plzeňského studia Step by Step, která v premiéře představila zbrusu novou choreografii s názvem Amadeus či originální hudební duo Flaškinet, které hraje známé skladby a melodie na skleněné lahve. Zlatým hřebem večera pak bylo půlnoční překvapení – pěvecké vystoupení sólistů české verze nejslavnějšího světového muzikálu Fantom opery Moniky Sommerové a Michaela Bragagnola. K tanci a poslechu po celý večer hrála skupina Dance Band Plzeň a s velkým ohlasem se opět setkal fotokoutek, ve kterém se návštěvníci mohli nechat zdarma zvěčnit se stylovými divadelními doplňky.

Eva Šafránková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *