Paměť národa má nové prostory. Jejím novým letošním projektem je Století žen

Větší nahrávací studio s pohodlným zázemím pro stále se rozrůstající činnost, tak vypadají nové prostory Paměti národa Plzeňský kraj. Nové sídlo našla v Thámově ulici v Plzni na Borech.

Kromě natáčení pamětníků tu můžeme pořádat i setkání se členy Klubu přátel Paměti národa, setkání s pamětníky nebo akce na zahradě, kterou také máme k dispozici,“ říká ředitelka pobočky Markéta Čekanová.

Z nových prostor Paměti národa jsem nadšená. Její práce je velice důležitá, je třeba zaznamenávat vzpomínky žijících pamětníků a vyprávět jejich příběhy dál a k tomu je pochopitelně zapotřebí mít odpovídající podmínky k práci,“ poznamenává ekonomická náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová s tím, že Plzeňský kraj činnost Paměti národa významně podporuje a bude ji podporovat i v budoucnu. Nové prostory si prohlédl i plzeňský biskup Tomáš Holub, který je zároveň členem Kolegia Paměti národa. I on byl zázemím nadšen a sídlu pobočky požehnal.

Paměť národa Plzeňský kraj v letošním roce připravuje projekt Století žen, jenž bude zahrnovat výstavu a rozhlasové a televizní pořady, zapojí se do oslav třicátého výročí událostí roku 1989, v květnu uspořádá další ročník Běhu pro Paměť národa, v listopadu sbírku ke Dni válečných veteránů a vedle toho proběhnou na řadě škol Příběhy našich sousedů. (tz)

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *