Oslavy MDŽ v Pekle se i letos zúčastnil hejtman Plzeňského kraje

Ač mnozí neočekávali nového hejtmana Josefa Bernarda na krajské oslavě Mezinárodního dne žen kvůli jeho nedávným prohlášením vůči KSČM, “první muž” kraje dorazil. Tradiční akci pořádaly v Kulturním domě Peklo Levicový klub žen, Svaz žen ČR za podpory plzeňského KV KSČM, Krajské Rady seniorů a poslanců Parlamentu ČR  Karla Šidla,  Jiřího Valenty a europoslance Jiřího Maštálky.

Oslav MDŽ se zúčastnilo okolo 450 lidí, kteří zcela zaplnili. Čekal je bohatý kulturní program. Jednak vystoupení mažoretek Maršálek z Plzně a kulturní pásmo souboru „Josef Švejk & C. a K. Šraml“ Přemysla Kubišty. K tanci a poslechu hrála dechová hudba VEGA – orchestr Václava Gusta z Holýšova, která svými tóny přilákala na taneční parket přítomné účastníky. Každá žena obdržela při příchodu do Pekla  kytičku. Všechny přítomné účastnice pak z pódia pozdravil při příležitosti svátku MDŽ poslanec Parlamentu ČR  Jiří Valenta.

Organizátorky z LKŽ pozvali na tuto oslavu také nového hejtmana Plzeňského kraje, pana Josefe Bernarda /ČSSD/. Hejtman účast přislíbil, přesto nad jeho účastí visel otazník, protože se nedávno vyjadřoval pro média ke  KSČM dost negativně. Nakonec hejtman skutečně na oslavu přišel. Vystoupil na pódiu s krátkým a sympatickým projevem, aby pozdravil přítomné ženy z Plzeňského kraje u příležitosti jejich svátku. Jeho vystoupení bylo poté oceněno potleskem všech přítomných. Hejtman se pak ještě asi hodinu zdržel u stolu s organizátorkami akce, kde byla přítomna i Květa Šlahůnková předsedkyně republikové rady LKŽ a poslanci Parlamentu ČR zvolení za KSČM. Hejtmanovi se program líbil a byl překvapen, že ženy dokáží zorganizovat tak velkou a  atraktivní  akci.

Odpoledne věnované oslavě MDŽ se v Plzni vydařilo a organizátorky slíbily, že příští rok se bude konat oslava MDŽ na stejném místě.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *