Oficiálním přepravcem projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 je společnost C.S.CARGO

Petr Forman, umělecký šéf projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 podepisuje jeden z deseti kamionů se speciálním potiskem

Společnost C.S.CARGO se stala oficiálním přepravcem projektu Plzeň –Evropské hlavní město kultury 2015. Česká přepravní firma podpoří město Plzeň v rámci celoročního kulturního programu, kdy zajistí pravidelný transport atrakcí z celé Evropy ke kulturním akcím, které se v Plzni uskuteční. K tomuto účelu vyčlenil dopravce 10 kamionů se speciálním potiskem.

„Těší nás, že jsme byli vybráni jako oficiální přepravce projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Evropské hlavní město kultury je jedním z nejúspěšnějších projektů Evropské unie. Jedná se o prestižní titul, jehož plodů občané města a regionu užívají nejen v daném roce, ale zejména v letech a desetiletích následujících. Významu projektu se tak rovná i organizační a logistická náročnost vyplývající pro pořadatele. Jako největší česká přepravní společnost však máme dostatečné kapacity i zkušenosti k pokrytí celoroční potřeby přepravy v rámci takto rozsáhlého projektu,“ řekl o zapojení do projektu Aleš Willert, generální ředitel C.S.CARGO.

Společnost C.S.CARGO vyhradila projektu deset svých nových kamionů, které budou po celý rok přepravovat veškeré kulturní zázemí z různých evropských měst do Plzně a zpět. Jednou z prvních realizovaných přeprav byl převoz uměleckého kolotoče Le Manège Carré Senart z Paříže v druhé polovině loňského roku.

Město Plzeň se jako hlavní město kultury otevře v sobotu 17. ledna 2015. Tímto dnem počínaje se rozjede široká přehlídka koncertů, festivalů, divadel, výstav a ostatních kulturních zážitků čítající asi 600 akcí. Plzeň se tak stane hlavním centrem kulturního dění v Evropě.

„Rok 2015 je pro nás rokem příležitostí. Do Plzně v průběhu roku přijede spousta umělců, kteří budou pro svá vystoupení potřebovat kvalitní zázemí po všech stránkách. Proto jsme rádi za pomoc společnosti C.S.CARGO, která svými kamiony pomůže toto zázemí zajistit,“ uvedl Petr Forman, umělecký šéf projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

„Mohu říci, že podpora kultury patří k našim pravidelným aktivitám. Kromě letošního projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 jsme například partnery mezinárodního festivalu cirkusu a divadla Letní Letná,“ říká Aziz Jahić, marketingový ředitel C.S.CARGO.                                               (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *