ODS posílá do hejtmanského křesla Jana Šaška z Rokycan

Delegáti krajského sněmu ODS potvrdili nominace členské základny z celého Plzeňského kraje. Do čela kandidátky a tedy na post hejtmana posílá Jana Šaška z Rokycan. V podzimních krajských voleb bude mít v zádech zkušené politiky: dlouholetého primátora a současného ministra kultury Martina Baxu, senátory Pavla Karpíška a Vladislava Vilímce a klatovského starostu a poslance Rudolfa Salvetra. Na kandidátní listině se objeví i nové tváře a osobnosti, jež by měly přinést pomyslný svěží vítr, právník a plzeňský zastupitel Lukáš Hegner, ekonomka Lucie Kužílková nebo domažlický podnikatel a zastupitel Pavel Faschingbauer.

V řadách kandidátů nechybí ani starostové obcí napříč krajem, starosta Chodové Plané, obce pyšnící se oceněním Vesnice roku Plzeňského kraje, Luboš Hlačík, sušický starosta Petr Mottl, starostka Holýšova Alena Burianová, starosta Horšovského Týna Josef Holeček či starostka Hrádku u Rokycan Marcela Sobotková. „Vést koaliční kandidátku ODS, TOP 09 a nezařazených starostů v krajských volbách je pro mě ctí, ale samozřejmě i velkým závazkem. Podařilo se nám sestavit tým, v jehož řadách jsou silné osobnosti, odborníci i zkušení političtí matadoři. Kandidátka je optimální kombinací zkušených a nových tváří. Všichni kandidáti jsou připraveni podílet se na rozvoji Plzeňského kraje, aby se tady lidem dobře žilo. Jsem přesvědčen, že máme našim voličům, co nabídnout,“ řekl lídr krajské kandidátky Jan Šašek, který hodlá dovést ODS zpět do vedení kraje, přičemž chce zúročit své dosavadní zkušenosti nejen z politiky, ale i z profesního života.

ODS kandiduje v letošních krajských volbách společně s TOP 09 a nezávislými starosty. “Naším cílem je vyhrát volby a společná kandidatura s TOP 09, stranou zastávající podobné hodnoty, i nezařazenými starosty, je cestou, jak oslovit naše voliče a neštěpit síly. Dosavadní spolupráce zastupitelů obou stran na krajské úrovni potvrdila, že naše rozhodnutí je správné a ve prospěch lidí, kteří nám v předchozích volbách vyslovili důvěru,” uvedl krajský zastupitel a předseda regionálního sdružení Martin Baxa.

Zdroj: ODS Plzeňský kraj

 

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Pavel Mleziva napsal:

    Jo. Nesměju se. I když ten titulek zní hodně směšně. Na Rokycansku znám několik lidí s tímto příjmením. Ale ten nadpis pane žurnalisto. Divím se, že Vás pan Šašek nedá k soudu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *