Od pondělí bude Slovanská kompletně uzavřena. Až do 30. listopadu

Od pondělí 16. září dojde k  úplné uzavírce Slovanské ulice v  úseku Částkova – Malostranská z  důvodu realizace závěrečné etapy opravy tramvajové trati na Slovanské ulici v  Plzni. Přechodnou úpravu provozu na silnici I/20 Slovanská třída stanovil Krajský úřad Plzeňského kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství nejdéle do soboty 30. listopadu 2019. Rekonstrukce krytu vozovky v  úseku Sladkovského – Malostranská ve směru do centra města pak proběhne na jaře 2020 a vyžádá si částečnou uzavírku.

Oprava tramvajové trati na Slovanské ulici začala předáním staveniště 4. ledna 2019. V  rámci rekonstrukce dochází k  obnově krytu vozovky, rekonstrukci kanalizace, vodovodu a repanelizaci tramvajové trati směrem do centra v  úseku od náměstí Milady Horákové po ulici Sladkovského a ve směru z  centra od ulice Částkova po náměstí Milady Horákové.

Na opravě Slovanské ulice se podílejí investoři Správa veřejného statku města Plzně, která zajišťuje rekonstrukci tramvajové trati, trolejového vedení a doplnění ukolejnění detekce světelného signalizačního zařízení, Vodárna Plzeň, jež provádí úpravy vodovodních armatur a sanaci kanalizace a Ředitelství silnic a dálnic České republiky, které zajišťuje celoplošnou úpravu krytu vozovky.

Do neděle 15. září bude hotové kompletní vozovkové souvrství v  úseku Sladkovského – Částkova směrem z  centra a bude odstraněno veškeré dočasné dopravní značení a oplocení. O den později začne úplná uzavírka Slovanské ulice v  úseku Částkova – Malostranská.

Rekonstrukce krytu vozovky v úseku Sladkovského – Malostranská směr do centra pak proběhnou na jaře 2020 za částečné uzavírky. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *