Očkování bez registrace nově i v Plzeňském kraji. Začíná se v pátek

Plzeňský kraj spouští pro zájemce o očkování možnost nechat se očkovat první dávkou ve vybraných očkovacích centrech bez předchozí registrace. Celkem půjde v Plzeňském kraji o 8 očkovacích míst, kde bude možnost aplikace vakcíny v pátek 23. a 30. 7. 2021 v čase 8-13 hodin. Velkokapacitní očkovací centrum v Plzni pak přidává sobotu 24. 7. 2021 ve stejném časovém rozsahu.

Nárůst nově diagnostikovaných nemocných v Plzeňském kraji pokračuje v řádech desítek případů denně. Plzeňský kraj proto ve svých očkovacích centrech zpřístupní očkování široké veřejnosti bez nutnosti předchozí registrace.

Očkovací centra bez registrace

V pátek 23. 7. a 30. 7. v čase 8-13 hod budou očkovat centra: EUC klinika Plzeň, nemocnice Privamed, Zdravotní ústav Plzeň, VOČM v Plzni, Domažlická nemocnice, Stod (kulturní dům), LDN sv. Anna v Plané, Sušická nemocnice, Klatovy (kulturní dům).

VOČM v Plzni přidává sobotu 24. 7. v čase 8-13 hod.

Očkování bez registrace bude možné pouze pro dospělé od 18 let. Děti 12+ musí být s ohledem na dodržení daných podmínek (přítomnost zákonného zástupce, pediatra a sestry) registrovány do očkovacích center pro ně určených. Cizinci, kteří jsou samoplátci, mohou být v současné době očkováni pouze ve FN Plzeň.

Očkování bez registrace bude možné pouze první dávkou. Termín druhé dávky, který už bude 21 dní, dostane každý zájemce o očkování vygenerovaný systémem. Nebude tedy možnost nechat si ve vyhrazeném čase pro neregistrované aplikovat pouze druhou dávku. Tu musí každý absolvovat tam, kde mu byla aplikována dávka první.

Očkování bez registrace v obcích s nízkou proočkovaností

V řadě menších a odlehlých obcí v kraji nejsou obyvatelé dostatečně proočkováni. Jde především o nejvíce zasažené regiony, kde mnozí obyvatelé onemocnění covid-19 prodělali, končí jim ochranná doba po nemoci a mají zájem o očkování. Plzeňský kraj ve spolupráci s očkovacími centry bude prostřednictvím mobilních týmů nebo vyhrazeného času v očkovacím centru obyvatelům těchto obcí očkování umožňovat.

Zdroj: Plzeňský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *