Občané Čtyřky rozhodli: Park v Červeném Hrádku ponese název Hrádecký

Obyvatelé Čtyřky už vybrali nový název pro parkový prostor v Červeném Hrádku, který na své oficiální pojmenování dosud čekal. Většina z hlasujících občanů prioritně hlasovala pro název Hrádecký park, který v součtu získal 536 bodů. Do rozhodování se na webu www.rozhodnetesami.cz a prostřednictvím papírového formuláře zapojilo 171 lidí.

„Děkuji všem občanům, kteří se do rozhodování zapojili a pevně věřím, že i samotné pojmenování parku přispěje k oživení tohoto prostoru, což je náš dlouhodobý cíl. Rádi bychom zde pořádali kulturní akce nebo setkání s místními občany. Jsem rád, že park dostane důstojný název,“ říká starosta čtvrtého obvodu Tomáš Soukup (ANO).

Hlasování nyní probíhalo v upraveném formátu. Lidé mohli vybírat z celkem čtyř navržených variant, kterým udělovali známky. Tyto známky poté byly přepočítány na body. Vítězem se s pohodlným náskokem stala právě varianta Hrádecký park s 536 body.

„Zvítězila reprezentativní a dobře zapamatovatelná varianta. Navíc z historických map je patrné, že se původně tato osada jmenovala Hrádek. Návrh na pojmenování parkového prostoru nyní projde schvalovacím kolečkem, přičemž poslední slovo bude mít dubnové zastupitelstvo. Neočekáváme ale žádné problémy, už před hlasováním jsme od magistrátu měli informaci, že pojmenování parku všemi variantami je možné. Přeji obyvatelům Červeného Hrádku, ať Hrádecký park vzkvétá,“ říká místostarosta Zdeněk Mádr (ODS).

Na druhém místě se umístila varianta Na Haltýři s 485 body, třetí skončil název U Rybníka s 426 body a poslední příčku obsadil park Ledová, který získal 263 bodů. Názvy navrhl městský obvod, místní občané v rámci červenohrádecké pracovní skupiny a také plzeňští památkáři.

Pojmenováním parku městský obvod Plzeň 4 pokračoval v zapojování veřejnosti do rozhodování. Obyvatelé již měli možnost pojmenovat čtyři nové ulice v Újezdě, mohli vznést připomínky k budoucí podobě Masarykovy třídy nebo mohli opakovaně navrhnout své projekty k realizaci v rámci participativního rozpočtu.

Zdroj: ÚMO Plzeň 4

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *