O studentské byty je v Českých Budějovicích stále větší zájem

Do Českých Budějovic dojíždějí vysokoškoláci z celé republiky. Řada z nich je ubytována na kolejích, avšak stále oblíbenější je také bydlení v podnájmu. Není proto divu, že se někteří pronajímatelé orientují pouze na studenty. „S pronájmem takzvaného studentské bytu mám vlastní zkušenost – jeden takový pronajímám v podkroví na Pražské třídě. Tendence bydlet v privátu je stále větší. A není se čemu divit – privátní bydlení nabízí skutečné soukromí a student zároveň není omezen nějakým interním řádem,“ říká Milan Černoch, ředitel společnosti Kontakt servis CZ.

Někdo může namítnout, že je bydlení v privátu drahé. „Není to tak úplně pravda. Běžná cena za lůžko pro studenty se pohybuje v rozmezí 2 200 až 2 900 korun za měsíc včetně energií. V ceně hraje samozřejmě roli i kvalita pronájmu a jeho vybavení. Studenti chtějí zařízené pokoje,“ dodává Milan Černoch.

Je v Českých Budějovicích studentských bytů dostatek? Milan Černoch soudí, že je nabídka a poptávka vyvážená. „Určitě není třeba věšet hlavu, když některého studenta nepřijali na kolej. Bydlení v privátu je skutečně dobrá alternativa, která je právem mezi studenty oblíbená. Stačí sledovat inzeráty, nebo navštívit některou realitní kancelář, která s nalezením vhodného bydlení ráda pomůže,“ uzavírá Milan Černoch.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *