Novým velitelem plzeňských strážníků bude plukovník Petr Nováček

Městská policie Plzeň bude mít nového velitele. Z dnešního výběrové řízení vzešel vítězně dosavadní náměstek krajského ředitele Policie České republiky Petr Nováček. Funkce by se měl ujmout v únoru nebo březnu 2023.

„Věřím, že pan Petr Nováček prokáže manažerské schopnosti, které od něho očekáváme. Jeho primárním úkolem bude městskou policii personálně stabilizovat a zefektivnit fungování a dohled strážníků v jednotlivých částech města,“ řekl primátor Roman Zarzycký.

Výběrového řízení se zúčastnilo celkem šest kandidátů. Devítičlenná výběrová komise, ve které usedli i dva zástupci městské policie, rozhodla pro Petra Nováčka. O průběhu výběrového řízení bude v plném rozsahu informováno nejbližší Zastupitelstvo města Plzně, na kterém zastupitelé rozhodnou o ustanovení Petra Nováčka do funkce velitele Městské policie Plzeň.

„Pro pana Nováčka hovořily zkušenosti, které jsou neoddiskutovatelné. U Policie České republiky působí přes třicet let a dnes zastává vedoucí pozici na krajském ředitelství policie. Předpokládám, že se funkce velitele strážníků ujme v průběhu února nebo března. Před tím musí mimo jiné splnit zákonné podmínky, mj. povinné školení a zkoušku na Ministerstvu vnitra ČR,“ uvedl radní pro bezpečnost Jiří Winkelhöfer.

Plk. Ing. Bc. Petr Nováček je dlouhodobým zaměstnancem Policie ČR. V minulosti velel pořádkové jednotce a mimo jiné měl na starosti vnější službu v rámci působnosti plzeňského městského ředitelství policie. Nyní je náměstkem ředitele krajského ředitelství Policie České republiky pro ekonomiku.

Zdroj: www.plzen.eu, foto krimi-plzen.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *