Nový online pracovní portál pro region jižní Čechy – jobrybnik.cz

Od října odstartoval svou činnost nový pracovní portál jobrybnik.cz specializovaný na region jižních Čech, který spustila společnost NavoraConsulting.  Portál rychle a přímo spojuje zaměstnavatele s uchazeči o zaměstnání a reflektuje jak aktuální požadavky náboru zaměstnanců, tak potřeby uchazečů. Je založen na moderních konceptech a technologiích se zaměřením na časovou úsporu, flexibilitu a snadnou ovladatelnost pro počítače, chytré telefony a tablety. Na český online trh nabídek práce přináší několik zajímavých funkcí a novinek.

Novinky pro uchazeče o práci

Dle posledních statistik se zvyšuje počet lidí, kteří pracovní nabídky přes mobil, jak vyhledávají, tak na ně také odpovídají.  Tento trend bude ještě růst a portál jobrybnik.cz je na to připraven – je multimediální, funkční a flexibilní. Nahraný životopis je propojen s QR kódem, pomocí kterého můžete odkudkoliv odpovědět na nabídku práce, ať už z PC, chytrého telefonu nebo tabletu.

Obsluha je zároveň jednoduchá a přehledná a šetří čas uživatelů, neboť umožňuje rychlý přístup i bez registrace. Na nabídku práce tak můžete odpovědět i bez předchozího přihlášení, což třeba ostatní pracovní portály neumožňují. Další úsporou času je možnost vložení již připraveného vlastního životopisu. Nemusíte vyplňovat standartní šablony, můžete použít svůj osobitý životopis. Zaregistrovaní uživatelé pak mohou vylepšit svůj životopis vyplněním svých 4 hlavních dovedností a přání ohledně nového zaměstnání (4x Co umím, 4x Co chci). Tento krátký přehled personalistům poslouží podobně jako motivační dopis a zajisté se tak zvýší šance na získání vytoužené práce.

Novinkou je také možnost zřízení anonymního profilu kandidáta. V případě, že je uchazeč stále zaměstnán, ale je otevřený pracovním nabídkám a nepřeje si, aby se o tom někdo dozvěděl, např. jeho současný zaměstnavatel. Chce-li nějaká firma shlédnout profil v anonymním režimu, musí nejprve požádat kandidáta o zpřístupnění. Ten pak může schválit nebo zamítnout přístup ke svému životopisu a údajům.

Pro kandidáty, kteří se chtějí dále vzdělávat a zvýšit své šance na získání té nejlepší práce, je připraven blog s kvalitními informacemi a tipy z oboru personalistiky od HR Specialistky, která se věnuje náboru zaměstnanců přes 30 let. Řadu zajímavých informací nabídne uchazečům také facebook.

Novinky portálu pro firmy

Firmám nabízí různé balíčky dle velikosti firmy, což je určitě zajímavá novinka mezi českými pracovními portály.  V rámci balíčku je pak firmám umožněn neomezený počet inzerátů i shlédnutých životopisů. Funkčnost i flexibilita celého systému samozřejmě funguje nejen pro kandidáty, ale také pro firmy. Personalista tak může například vložit již připravený inzerát ve formátu pdf, aniž by musel data znovu zadávat (což nenabízí žádný pracovní portál v Čechách). Firmy mohou ocenit také zobrazení firemního loga přímo na hlavní stránce nabídky práce i u každého inzerátu.  Je zde také flexibilní výběr pro tvorbu inzerátů, možnost šifrovaného zadávání inzerátů a v neposlední řadě možnost využití podpory a poradenství celého týmu. Šifrovaný inzerát umožňuje firmám inzerovat pracovní místo bez toho, aby byla uvedena konkrétní firma (což může být velmi zajímavé u nabídek práce na pozice vedoucích pracovníků, obchodníků či výzkumných pracovníků, u kterých nechceme, aby se např. konkurence dozvěděla, že nám chybí). Pro odpovědi je pak možné využít také neutrální emailovou adresu.

Vize projektu

V Čechách je malá nezaměstnanost, tudíž je nedostatek pracovní síly. Pracovní portály jsou tady potřeba, aby se firmy zviditelnily a zvýšily svou šanci najít správného kandidáta. Pomocí regionálního portálu s novými pracovními místy se provozovatel snaží podpořit jihočeský pracovní trh, neboť i v jižních Čechách existují lidé s výbornou kvalifikací stejně jako firmy s vysokou poptávkou po kvalifikovaných zaměstnancích.

Rovněž tím chce poskytnout impuls pro zvýšení hodnoty a rozvoje celého regionu, aby se zlepšila kvalita života na jihu Čech, aby mladí lidé neodcházeli za prací do měst, ale aby zůstal život i v pohraničí a v malých obcích regionu zachován. Nový portál jobrybnik.cz tomu chce napomoci. Kandidáti z regionu totiž s mnohem větší pravděpodobností zůstanou dlouhodobě se svým vybraným zaměstnavatelem.  Bydliště v blízkosti pracoviště přispívá k vyšší životní úrovni.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *