Nový most mezi Novým Sedlem a Loktem přetínající dálnici bude stát na třech pilířích

Chátrající most mezi Novým Sedlem a Loktem z roku 1972, který vede přes dálnici D6, bude zbourán a nahradí ho zcela nová mostní konstrukce. Na dálnici kvůli tomu dojde v roce 2024 k významnému omezení provozu.

Celkové náklady na kompletní rekonstrukci mostu mezi Novým Sedlem a Loktem nad dálnicí D6 jsou vyčísleny na 55 milionů korun. Původně se odhadovala až dvojnásobná suma, nicméně v rámci projektových prací se podařilo sumu snížit. “Předpokládáme, že přestavba začne v příštím roce a potrvá od dubna do října 2024,“ uvedl neuvolněný krajský zastupitel pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jan Bureš.

Akci připravuje Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Ve lhůtě pro podání nabídek bylo prostřednictvím elektronického nástroje E-ZAK doručeno 5 nabídek dodavatelů. Z toho jako ekonomicky nejvýhodnější vzešla nabídka Stavební firmy HOBST a.s. za 45 454 545,45 korun bez DPH, tj. 54 999 999, 99 korun včetně DPH.

„Jedná se o náročnou akci, kdy se celý most sundá a dosadí se nový, přičemž nově bude stát na třech pilířích. Zároveň musíme celou stavbu koordinovat s Ředitelstvím silnic a dálnic, jelikož bude docházet k částečným uzavírkám i samotné dálnice D6. Most se totiž nebude demolovat celý naráz, ale po jednotlivých částech, což s sebou ponese i dopravní omezení,“ doplnil neuvolněný krajský zastupitel Jan Bureš.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *