Nové autobusy vyjedou v Plzeňském kraji v červnu 2020. Všechny budou klimatizované a s wi-fi

Už příští rok se cestující autobusovou linkovou dopravou svezou novými autobusy. Plzeňský kraj vysoutěžil autobusového dopravce, který zajistí nákup nových vozidel a bude provozovat autobusovou dopravu na území kraje v  letech 2020–2030. Vítězem tendru se stala společnost ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY.

Společnost ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, která zvítězila v obou soutěžních celcích Sever a Jih, nasadí na krajské linky kompletní flotilu nových autobusů. Veškerá vozidla pro provoz na autobusových linkách v  Plzeňském kraji budou pořízena jako zcela nová, částečně nízkopodlažní, vybavená klimatizací pro zajištění tepelné pohody. Na vybraných páteřních linkách budou moci cestující využít připojení k  Wi-Fi a přepravu kol. Nástup nového dopravce s  sebou přinese masivní nárůst kvality služeb pro cestující.

„V  rámci veřejné zakázky jsme požadovali čtyři druhy autobusů různých velikostí tak, aby byl provoz spojů co nejvíce ekonomický a efektivní s  ohledem na počty cestujících v  různých částech Plzeňského kraje. Soutěž přinesla tlak na cenu dodavatelů, vlivem čehož budeme moci občanům kraje zajistit výrazně lepší služby za pro kraj přijatelnou cenu, srovnatelnou se současností, což považuji za největší úspěch,“ říká hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

„Mám velikou radost, že budeme zajišťovat autobusovou dopravu pro Plzeňský kraj. Cestující se mohou těšit na více než 300 úplně nových nízkopodlažních autobusů, které budou klimatizované a  nabídnou vysoký komfort cestování. V  každém autobuse bude samozřejmostí Wi-Fi připojení k  internetu a možnost si nabít třeba mobil nebo tablet přes vestavěné  USB nabíječky,“ vysvětluje generální ředitel Arrivy Daniel Adamka.

Smlouva s  dopravcem je uzavřena tak, že kraj přebírá riziko výše vybraných tržeb. „Společně s  novým dopravcem také plánujeme spustit vlastní tarif Plzeňského kraje, který budou moci lidé využívat jak pro vlaky, tak pro autobusy, a jak pro jednotlivé jízdné, tak pro předplatné. Rozhodnete-li se cestovat veřejnou dopravou v  rámci Plzeňského kraje, bude vám na cestu stačit vždy jedna jízdenka,“ vysvětluje Pavel Čížek, náměstek hejtmana pro oblast dopravy. „Nebudete muset řešit, se kterým dopravcem pojedete levněji,“ doplňuje.

Za rok touto dobou se Plzeňský kraj chystá představit celou flotilu nových vozidel veřejnosti. Lepších podmínek se dočkají nejen cestující, ale i řidiči, kteří jistě ocení automatickou převodovku, klimatizaci, jednoduché odbavení Plzeňskou kartou. Dodržování jízdních řádů a návazností spojů bude sledováno dispečinkem. Nové autobusy poznáte na první pohled, budou v  jednotném vzhledu v barvách Plzeňského kraje. Nový dopravce zahájí provoz v  roce 2020, k červnovým změnám jízdních řádů. (tz)

Na snímku model busu pro Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *