Noc divadel v Alfě začne už odpoledne – hned jak skončí Pohádky ovčí babičky. Pro dospělé bude unikátní loutková peep-show

Plzeňské Divadlo Alfa patří převážně dětem, Noc divadel tu proto v sobotu 18. listopadu vypukne už odpoledne. Po skončení představení Pohádky ovčí babičky mohou diváci i návštěvníci, kteří přijdou později, nahlédnout do tajů loutkářské kuchyně. Uvidí odkrytou pohádku nebo loutkářské etudy, v divadelních dílnách se dozví, jak vzniká inscenace, poslechnou si čtení krátkých pohádek a mohou si sami vyrobit prstové loutky. Na všechny návštěvníky bude čekat fotoateliér a na ty dospělé pak unikátní loutková peep-show, se kterou Alfa minulý týden sklidila velký úspěch na festivalu v dánském Silkeborgu. Vstupné na Pohádky ovčí babičky je 60 Kč, vstupenky jsou však beznadějně vyprodané. Vstup na Noc divadel v plzeňské Alfě je volný.

Alfa se k Noci divadel poprvé připojila v loňském roce a hned s velkým úspěchem. „Některým návštěvníkům se u nás tolik zalíbilo, že se k vybraným stanovištím opakovaně vraceli. A závěrečnou hodinu jsme přetáhli, bylo příliš mnoho zájemců o prohlídku skladu loutek a zkušebny s výkladem – nechtěli jsme nikoho zklamat,“ vzpomíná na loňský rok ředitel Divadla Alfa Jakub Hora.

Letošní Noc divadel si Alfě užijí děti i dospělí. Program se bude odehrávat průběžně na šesti stanovištích v celých prostorách divadla. Otevřené bude zákulisí, divadelní klub, foyer, trémovna i dílny. Lidé se mohou divadlem volně procházet a zastavit se u dění, které se jim bude zrovna líbit. „Návštěvníci se nemusejí bát, že by u nás zabloudili. Hned u vchodu dostane každé dítě svůj vlastní pas s plánkem a místem pro razítka. Pokud nasbírá všechna – u peep show mu musí pomoci rodiče – získá v prodejně vstupenek malý dárek,“ vysvětluje Jakub Hora.

Malí i velcí návštěvníci se potkají s herci, ale i s dalšími členy souboru Alfy. Originální prstové loutky s nimi bude například vyrábět jejich autor, kmenový výtvarník divadla Ivan Nesveda. Na jevišti Alfy budou zájemci moci sledovat jednu z ovčích pohádek s odkrytým voděním loutek, takže uvidí přímo „do loutkářské kuchyně“, v divadelním klubu bude krátké pohádky číst držitelka Ceny Thálie herečka Blanka Josephová-Luňáková a v dílnách jim zajímavosti o vzniku inscenace prozradí herec Petr Borovský. Pokud si návštěvníci chtějí ozdobit rodinné album nevšedními fotografiemi, neměli by rozhodně minout loutkářský fotoateliér. Stejně jako vloni se lidé budou moci bavit zhruba do 19 hodin takřka v celém objektu divadla.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *