Nevíte, do jakého odddílu zapsat své dítě? Poradí vám motivační sportovní akce v neděli na TJ Lokomotiva

Mnoho rodičů, nejenom malých dětí, přemýšlí, do kterého sportovního oddílu zapsat své dítě, aby se mu sport stal celoživotním koníčkem, radostí a potěšením. Velmi dobrým a osvědčeným pomocníkem při výběru vhodného sportu je SportAnalytik. Projekt, díky němuž si děti v rámci sportovního dopoledne zábavnou formou vyzkouší sérii fyzických testů, které odhalí jejich mnohdy skrytý talent.

Tentokrát se sportovní den koná v neděli 13. března na TJ Lokomotiva Plzeň v Úslavské ulici. Akce, která je vedena odborníky, odhalí pohybové dovednosti dětí, a to na základě osmi zábavných úkolů, jako jsou například sprint na 30 metrů, hod basketbalovým míčem, postoj čápa nebo člunkový běh. Výsledkem je report o dvou částech, ze kterého se rodiče dozví, jak na tom jejich dítě je ve srovnání se svými vrstevníky a jaké jsou jeho silné, popřípadě slabší stránky. Rodiče a jejich ratolesti získají na základě testů doporučení pěti běžných a pěti alternativních sportů, spolu s tipy na konkrétní oddíly v místě jejich bydliště. „Cílem programu není jen vybrat sport, ale také namotivovat děti k fyzické aktivitě a pohybu, což je v současné době více než třeba“, popisuje Martin Jahoda, zakladatel projektu.

Zábavné testování je určeno dětem ve věku 5 -15 let, trvá 3 hodiny a jeho cena je 950 Kč. Registrace je možná na www.sportanalytik.cz. S sebou účastníkům stačí pouze sportovní oblečení do haly, vhodná obuv, pití a dobrá nálada!

Zábavný půlden plný pohybu organizuje SportAnalytik, který realizuje program testování sportovních předpokladů u dětí ve věku od 5 do 15 let. SportAnalytik je inspirován úspěšnou kanadskou verzí programu představenou v rámci olympijských her ve Vancouveru v roce 2010, kterou prošlo v ČR více než 2.100 dětí. Jeho cílem je doporučit rodičům takové sporty, na které mají jejich děti přirozený talent. Právě tyto aktivity jim totiž budou přinášet nejvíce radosti a pomohou jim vybudovat si celoživotní lásku k pohybu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *