Nelekejte se, když vám u vchodu zazvoní dobrovolníci se žlutým odznakem s nápisem Anděl

Od začátku března probíhá na sídlišti Bolevec a Bolevecké návsi zajímavý sousedsko-umělecký projekt, na kterém se podílí slovenská umělkyně Ľudmila Horňáková, Regionální dobrovolnické centrum TOTEM a Plzeň 2015, o.p.s. Akce s názvem “Domácí je holt domácí” má za cíl oživit sousedské vztahy netradičním, i když vlastně možná docela tradičním způsobem. Sousedé si pro sebe vzájemně pečou moučníky, které posílají prostřednictvím dobrovolníků z Klubu strážných andělů Evropského hlavního města kultury 2015.

„Nelekejte se, když Vám u vchodu zazvoní dobrovolníci se žlutým odznakem s nápisem Anděl. Překvapení obdržíte před dveře Vašeho bytu na rohož. Všechny detaily k tomu, o co se jedná, budou přiložené v balíku. Prosíme Vás, pokud budou dobrovolníci zvonit na zvonek, otevřete jim dveře do domu, aby mohli zásilku roznést. Samozřejmě budeme moc rádi, když se sami rozhodnete pochlubit svým kulinářským uměním a do projektu se zapojíte,” popisuje autorka Lída Horňáková.

Smyslem projektu je propojení tradice, kreativity a mezilidských vztahů. V průběhu dvou měsíců bude probíhat společné pečení v TOTEMu a pravidelný roznos dobrot spojených s výzvou k zapojení dalších lidí. Vyvrcholením bude vernisáž domácích moučníků v rámci Evropského dne sousedů 30. 5. 2015, kdy se společné s láskou pekařské dílo představí a vzápětí společně zkonzumuje na odpoledním posezení s doprovodným kulturním programem, ochutnávkami a výměnou receptů mezi sousedy.

Mirka Reifová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *