Největší čisticí vůz v republice v akci v Písku!

Tři sta metrů dlouhý úsek hlavního kanalizačního potrubí v Písku v předchozích dnech vyčistili vodohospodáři ze společnosti ČEVAK ve spolupráci s firmou SEZAKO. Hlavní roli tentokrát hrál největší čisticí vůz v České republice i na Slovensku.

Jeho výhodou je, že má vysoký sací výkon a je vybaven recyklací vody. „To znamená, že v cisterně se voda oddělí od nasátých nečistot a použije se znovu na čištění,“ vysvětlil Petr Matoušek, vedoucí provozní oblasti Západ ze společnosti ČEVAK.
Čištění kanalizace, zdroj foto: město Písek

Čištění kanalizace, zdroj foto: město Písek

Dodal, že čistění této části kanalizace je preventivní. Potrubím o průměru 1,65 metru odtéká veškerá odpadní voda z levého břehu města na píseckou čistírnu odpadních vod. Konkrétně se jedná o úsek mezi Novým mostem a lávkou pro pěší na sídlišti Portyč.
Pracovně si vodohospodáři celý úsek rozdělili na zhruba padesát metrů dlouhé části, podle umístění jednotlivých kanalizačních šachet. „Preventivní čištění jsme plánovali před letní sezonou, kdy se dá očekávat zvýšené množství přívalových dešťů. Příroda nás ale minulý týden o něco předběhla,“ řekl Petr Matoušek.
Preventivní čistění hlavní kanalizační stoky obyvatelé Písku nijak nezaznamenají a nebude mít žádný vliv na odvádění odpadních vod. „Snad jediné, že ve zmíněném úseku mohou lidé zahlédnout neobvyklou techniku,“ doplnil Petr Matoušek. Hotovo bude na konci tohoto pracovního týdne.
zdroj: Petra Měšťanová, DiS., město Písek

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *