Nejúspěšnějším sportovcem gymnázia je atletka Kateřina Skypalová

Nejúspěšnějším sportovcem Sportovního gymnázia pro rok 2016 byla v úterý 20. prosince vyhlášena atletka Kateřina Skypalová – úspěšná mistryně Evropy v hodu kladivem. Vyhlášení se uskutečnilo ve společenském sále školy na Vejprnické 56 v Plzni.

Atletka Kateřina Skypalová si pozici zasloužila ziskem dorosteneckého titulu mistryně Evropy v hodu kladivem. Tento titul získala v gruzínském Tbilisi. Kromě toho se zúčastnila MS juniorů v Polsku a zvítězila na mezistátním utkání pěti států do 17 let. Kateřina rovněž získala na MS ČR žen v kategorii do 23 let druhém místo v hodu kladivem a je dorosteneckou mistryní ČR v této disciplíně.

Stříbrnou pozici si svými úspěchy zasloužil lyžař, běžec, orientační běžec orientační cyklista Jan Hašek. Je dvojnásobným mládežnickým mistrem Evropy v orientační jízdě na horském kole, další tituly získal v lyžařském orientačním běhu a je mistrem ČR ve sprintu v klasickém běžeckém lyžování.

 

Na celkové třetí příčce se umístila dvojčata Saša a Sandra Halounovi (lední hokejistky), které s reprezentací ČR letos v zimě v norském Lillehammeru na mládežnické olympiádě získaly stříbrné medaile.

 

Slavnostního vyhlášení se kromě ředitelky Sportovního gymnázia v Plzni Mileny Majerové zúčastnila také náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová, předseda výboru pro sport a zároveň předseda školské rady Sportovního gymnázia Jiří Struček nebo také zástupce Západočeské univerzity docentka Jana Miňhová.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *