Nejlepším výčepním plzeňského piva se stal Michal Prokeš z Ostravy

http://plzen.cz/wp-content/uploads/2016/08/Master-Bartender_vitez-PUMB-2016-700x357.jpg

Titul mistra výčepního v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender 2016 získal Michal Prokeš z restaurace PUOR Slezská. Pivovarskou porotu přesvědčil o tom, že je z 205 přihlášených tím největším profesionálem a osobností mezi výčepními plzeňského pro tento rok. Vítězstvím teď získá především vysokou prestiž pro restauraci, ve které působí, protože milovníci piva budou chtít načepovat pivo právě od něj.

V plzeňském pivovaru uskutečnilo národní finále 11. ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2016, v níž Plzeňský Prazdroj každý rok oceňuje ty nejlepší výčepní u nás. Letos porotu svým uměním a dovednostmi nejvíce okouzlil Michal Prokeš z Ostravy. Ve finále se utkal s dalšími 20 soutěžícími, z toho 6 ženami a 14 muži. Soutěžilo se v technice čepování, stylu servírování piva hostům, znalostech z oblasti výroby a historie piva a v neposlední řadě porota ocenila i charizmatické vystupování a schopnost komunikace s hostem. Cílem soutěže je ocenit řemeslo a um výčepních, a také zkvalitňovat úroveň servisu v českých hospodách a restauracích. „Pilsner Urquell Master Bartender má za cíl šlechtit a udržovat českou pivní kulturu na vysoké úrovni, aby host v restauracích a hospodách dostal skvělé pivo v té nejvyšší kvalitě. Výčepní je vlastně vizitkou každé hospody nebo restaurace a garantem kvality,“ říká Václav Berka starší obchodní sládek. „Umět načepovat bravurně půllitr zlatavého piva s bílou smetanovou pěnou, to nestačí na to, aby byl hostinský ve své profesi opravdu dobrý. On musí být osobností, kvůli které budou hosté do hospody přicházet a zase se tam vracet,“ dodává.  

 

Vítěz Pilsner Urquell Master Bartender 2016 se díky úspěchu v soutěži vydá nabrat nové poznatky na cestě po evropských tankovnách Pilsner Urquell v doprovodu Václava Berky
a získá možnost uvařit si s plzeňskými sládky vlastní várku zlatého ležáku.

Druhé místo si skvělým výkonem zajistil Josef Jeglík z Lokálu U Caipla v Brně a bronzovou příčku získal Mirek Nekolný z hospody U Bohuslavů v Čelákovicích.

Už tradičně se každý rok současně s titulem nejlepšího výčepního předal i titul Čestného znalce piva Pilsner Urquell neboli Honorary Connoisseur. Letos byl tímto titulem poctěn Monsignore František Radkovský, první biskup plzeňské diecéze, který ocenění převzal z rukou Václava Berky. „Plzeňský ležák je pro mě srdeční záležitostí a moc děkuji, že právě já mám tu čest obdržet titul Čestného znalce piva,“ řekl k ocenění František Radkovský. „Jsem rád, že jsem s plzeňským pivovarem mohl spolupracovat během těch 23 let, co v Plzni působím na několika pěkných projektech, například už šestým rokem jsem žehnal suroviny k výrobě speciální várky pro papeže, která se tradičně zaváží na velikonoční oslavy do Vatikánu,“ dodal. Toto ocenění uděluje Plzeňský Prazdroj českým osobnostem, které dlouhodobě a nezávisle šíří věhlas originálního plzeňského ležáku doma i ve světě. Titul čestného znalce v minulosti získal například Miloš Forman, Zdeněk Svěrák, nebo Karel Gott.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *