Nejlepší restaurace a pivovar obhájily na FRESH Festivalu vítězství

Západočeskou restaurací roku 2015 se stala restaurace Delish.  Rozhodli o tom svými hlasy návštěvníci FRESH Festivalu, který se konal od 22. do 24. května za OC Plzeň Plaza. Zároveň vybrali i Pivo FRESH Festivalu 2015. Ze všech čepovaných pěnivých moků jim nejvíce chutnaly produkty minipivovaru Pašák. Restaurace i pivovar tak obhájily vítězství z loňského roku.

FRESH Festival navazuje na úspěšný Apetit festival, který se v Plzni koná už od roku 2011. Oficiálním spolupořadatelem akce se od letošního roku stala televize Prima, a tak se původní název změnil podle kulinářské značky televize na FRESH Festival. „Pátý ročník festivalu zaznamenal rekordní účast a vlastně jsme se přiblížili absolutnímu maximu areálu, kdy je to pro návštěvníky ještě pohodlné. Atmosféra byla letos v Plzni skvělá, a proto jsem moc rád, že se nám podařilo etablovat se i v jiných městech a tím gurmánské zážitky a kuchařské hvězdy přiblížit většímu množství lidí – za čtrnáct dní se FRESH Festival koná v Praze a za měsíc v Pardubicích,“ láká milovníky dobrého jídla a pití organizátor FRESH Festivalu Petr Jirásek.

 

V Plzni byl letos poprvé festival třídenní a odehrával se na dvou pódiích, kde diváky nadchli svými kuchařskými show a workshopy známí šéfkuchaři i populární osobnosti. Taje svého kuchařského umění jim prozradila foodblogerka Veronika KOKO Kokešová, exotickou kuchyní včetně hadího masa překvapil Petr Koukolíček, svým nenapodobitelným způsobem pobavil Zdeněk Pohlreich a do Středomoří návštěvníky zavedl držitel Michelinské hvězdy, španělský šéfkuchař Rubén Trincado Lopez.  Mezi další hosty patřili například Marcel Ihnačák, Jiří Štift, Markéta Hrubešová, Ivan Vodochodský nebo Karolína domácí kuchařka. Pauzy mezi kuchařskými výstupy oživili komici z pořadu Na stojáka.

V obležení davů lidí byly na festivalu stánky jednotlivých restaurací. Patnáct TOP podniků se se svými degustačními menu utkalo o titul Západočeská restaurace roku 2015. Vyhlášení výsledků bylo vrcholem celého festivalu. Pomyslný bronz si odnesl podnik Uctívaný velbloud, na stříbrné příčce skončil Comix excelent urban pub a zlato náleží stejně jako vloni restauraci Delish. „Děkuju organizátorům i ostatním restauracím, že se festival letos opět povedl. Chci ale poděkovat hlavně návštěvníkům, že přišli v tak velkém počtu, hlavně v sobotu jsme se v naší restauraci opravdu zapotili,“ uvedl se smíchem Marek Hrabák z restaurace Delish. Přímo na pódiu zástupcům restaurací pogratulovali starosta Městského obvodu Plzeň 1 Miroslav Brabec a náměstek primátora Martin Baxa.

Z nabídky 20 pivovarů a minipivovarů vybrali návštěvníci svými hlasy také nejlepší pivo festivalu. Držitelem titulu Pivo FRESH Festivalu 2015 se stal už počtvrté pivovar Pašák, druhou příčku obsadil zbrusu nový Příšovský pivovar a na třetím místě skončila plzeňská klasika – Pilsner Urquell. „Titul už jsme vyhráli po čtvrté a já znovu opakuji to, co už jsem řekl loni, obhájit je čím dále těžší. Děkuju milovníkům piva a slibuju, že se budeme dál snažit, aby jim naše pivo chutnalo,“ uvedl Václav Ebrl, sládek minipivovaru Pašák.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *