Nejezte, nepijte ani nežijte blbě. Navštivte Grand Restaurant Festival

“Baroko na talíři“ je tématem již VIII. ročníku Grand Restaurant Festivalu, který se uskuteční v 91 prestižních restauracích Maurerova výběru v celé České republice od 15. ledna do 28. února 2017. Ochutnat můžete zvýhodněné degustační menu inspirované lokálními surovinami, kreativitou těch nejlepších šéfkuchařů a samozřejmě – barokem. Ceny degustací: 250 Kč – 600 Kč. Grand Restaurant Festival startuje v sobotu o půlnoci. V Plzeňském kraji se ho účastní pět vyhlášených restaurací.

V architektuře je baroko charakteristické svou monumentalitou, nadsázkou a drahými materiály. Hudbu reprezentuje J.S.Bach s G. F. Händelem, malířství zase Caravaggio s Rubensem a Rembrandtem. V sochařství proslul Bernini, Michelangelo, u nás Matyáš Braun. Baroko se vyznačuje bohatostí tvarů, zdobností a velkolepostí. Prosadilo se samozřejmě i v gastronomii.

 Kuchyně byla založena na zvěřině, čerstvých rybách, oblíbené bylo telecí, kachní a račí maso, často ale také hlemýždi a v přímořských oblastech samozřejmě mořské plody. Mezi hlavní ingredience tohoto období patří skořice, med, sušené ovoce, houby, zázvor, ořechy či kořenová zelenina. Velmi oblíbená byla i příprava omáček jako bešamelová, španělská, holandská, velouté a další dokonce i pálivé omáčky.

Ochutnáte zvýhodněné degustační menu inspirované lokálními surovinami, kreativitou těch nejlepších šéfkuchařů v zemi a samozřejmě – barokem.

Mňam Zážitky

Grand Restaurant Festival bude i tento rok nabízet doprovodný program, kterým jsou Mňam Zážitky. Prvním z nich bude tematický večer s názvem Půlnoční Baroko, který o půlnoci 15.1.2017 zahájí celý festival. Ochutnáme výjimečné barokní menu v doprovodu unikátních koktejlů pojmenovaných podle již zmiňovaných barokních velikánů. Noc vyvrcholí vyhlášením nejkrásnější škrabošky a nejoriginálnějšího motýlka Pavlem Maurerem a Zlatou Adamovskou.

Dalším z mnoha Zážitků je MňamBus do Asie, který nás zaveze do thajské Občanské plovárny, která se pyšní svým krásným výhledem na Prahu, ale také do japonské Miyabi a Aureole. S dalším MňamBus Jiné světy ochutnáme to nejtradičnější z libanonské kuchyně v El Emir, navštívíme „francouzské království“ Pot au Feu a svět chutí, který nemá hranic představí Etnosvět. Pokud si potrpíte na luxus, je připravena Mňam Limuzína, jejíž prvním bodem programu je Francouzská restaurace Art Nouveau. Pokračovat budeme do noblesního Aquarius Restaurantu a sladkou tečku v podobě čokoládového fondantu nebo vanilkové zmrzliny s třešněmi si na závěr vychutnáme v prvotřídním Prolog Baru. Pokud máte rádi horké prameny, Lázeňský MňamBus je pro vás ten pravý. Navštívíme skvělý Medité Tapas Restaurant a Gourmet Restaurant – Villa Patriot v Mariánských lázních, ale také Quisisana Palace v Karlových Varech. Speciální degustace jídel párovaných s vínem nabídne Ovíněná Procházka ve Ville Richter, v restauraci RED Pif a v Beef Baru, který o sobě tvrdí, že nabízí nejlepší hovězí v Praze.

Na téma “Baroko na talíři” nezapomněla ani další část doprovodného programu. Barokní Procházku starobylou Prahou s Pavlem Maurerem se zastávkami v restauracích špičkových (5*) hotelů – Augustine, Le Grill a v restauraci Bellevue vyšperkuje například i netradiční návštěva kostela sv. Mikuláše spolu s mnohými historickými zajímavostmi.

Na vlastní průzkum se můžeme vydat díky Mňam Balíčkům, které spojují špičkové kulinární požitky s ubytováním ve výjimečných lokalitách. V široké nabídce jsou i speciální Mňam Brunche. Grand Restaurant Festival se opět představuje jako jedna z největších a nejkvalitnějších gastronomických akcí v naší zemi a rozhodně byste si ho neměli nechat ujít.

JAK ZAKOUPIT?

Ochutnávky v rozmezí od 250 Kč do 600 Kč se dají zakoupit výhradně na www.grandrestaurantfestival.cz již od začátku prosince 2016. Ale stihnout se to dá určitě ještě i teď. Hosté si mohou vybrat základní, dvouchodovou nebo tříchodovou degustaci párovanou s nápoji. Připraveny jsou opět dárkové poukazy na tříchodové degustace, ale i na  zmiňované “Mňam Zážitky”, které se cenově liší. Dopřejte svým blízkým jedinečný dárek a nejezte, nepijte ani nežijte blbě.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *