Návštěvníci festivalu Jeden svět v Krumlově projevili největší zájem o film Zatajené dopisy

Přesně 907 dětí a pedagogů, 370 diváků z řad široké veřejnosti. Taková je letošní bilance návštěvnosti festivalu dokumentárních filmů Jeden svět v Českém Krumlově, který se uskutečnil 19. až 23. března.

„Máme radost, že se mnohé třídy na Jeden svět pravidelně a rády vrací,“ uvedla trojice hlavních organizátorů Václava Šnokhousová, Lucie Kräusslová a Filip Faschingbauer. „Na projekce učitelé často navazují ve výuce – například je využívají jako téma pro slohovou nebo výtvarnou práci, pro debatu v hodinách občanské výchovy, pro konverzaci v cizích jazycích. ZŠ Plešivec letos propojila Jeden svět se školním projektem na téma hodnoty. Dlouhodobá přízeň škol, které si velmi vážíme, je pro nás potvrzením, že festival nabízí smysluplný vzdělávací program.“

Veřejné projekce nabídly celkem osm filmů. „Lidé opět ocenili pestrost témat a ve smyslu motta letošního festivalu se nebáli opouštět své ochranné bubliny. Snímek Zatajené dopisy o květušínské škole pro Romy přilákal více než sto diváků, což je dosavadní festivalový rekord. K výbornému vyznění této projekce nepochybně přispěla i debata s režisérem a protagonisty filmu.“

I v letošním roce festival představil řadu hostů, mezi nimiž byli hlavně režiséři prezentovaných snímků. S režisérkou filmu Cukr blog Andreou Culkovou dokonce proběhla telekonference. „Vzhledem k tomu, že publikum velmi vítá zařazení debat po filmech, a že bohužel není vždy v časových možnostech režisérů přijet osobně, bychom se v budoucnu rádi častěji pokusili o uspořádání skypových a telefonických debat,“ dodávají pořadatelé.

Na organizaci festivalu se podílelo Gymnázium Český Krumlov, společnost Člověk v tísni a Centrum pro pomoc dětem a mládeži Český Krumlov. Akci podpořilo i město Český Krumlov či Jihočeský kraj. „Festival by se neobešel bez obětavé práce dobrovolníků, a to především z řad bývalých i současných studentů gymnázia, jimž bychom tímto rádi ze srdce poděkovali. Velmi si vážíme faktu, že nad festivalem již tradičně převzali záštitu starosta města Dalibor Carda a senátor Tomáš Jirsa. Díky všem výše zmíněným podporovatelům mohl MFF Jeden svět oslavit své první půlkulatiny jako etablovaná a vyhledávaná kulturní událost v našem městě.“                    (tz)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *