Natrvalo chce stromy na náměstí Republiky 97 procent lidí. Ukázala to anketa

Dvacet dní se při kontaktní kampani, ale i na internetu, vyjadřovali v anketě občané svůj názor, zda na náměstí Republiky v Plzni vysázet stromy natrvalo, a nejen v květináčích, jak je tomu v posledních letech. Zapojilo se 11 807 hlasujících, z toho 11 484 hlasovalo pro, tedy zhruba 97 procent. Necelá tři procenta lidí se vyjádřila proti.

Anketu uspořádal Nadační fond Plzeň sobě, který nechal na hlavní plzeňskou centrální plochu umístit ve velkých květináčích několik vzrostlých stromů. Cílem bylo vyvolat diskuzi na toto téma a zjistit, zda Plzeňané o stromy na náměstí stojí.

„Zeleň na náměstí Republiky je tématem, které se už v minulosti řešilo několikrát. Například v roce 2016 v rámci festivalu Landscape se tu objevily stromy umístěné v nákupních košících. To byl počátek zahájení debaty,“ uvedl primátor Pavel Šindelář, který výsledky ankety na radnici převzal.

Aby město mohlo vyhovět výsledkům nejnovější ankety, znamenalo by to podle primátora rekonstrukci náměstí. Otázka totiž zněla, zda si občané přejí umístění stromů na centrální plochu natrvalo. „Trvalé řešení by rekonstrukci vyžadovalo. Proto nyní anketu bereme jako podnět k otevření tohoto tématu a k diskuzi, zda ano či ne. Chceme se bavit o tom, zda na gotické náměstí stromy patří. Já jsem jednoznačně pro,“ dodal primátor. Ten je přesvědčen, že tématem se bude muset zabývat i budoucí Rada města Plzně, jež vzejde z podzimních komunálních voleb.

Zdroj: www.plzen.eu, na snímku primátor Pavel Šindelář přebírá výsledky ankety od Kristýny Nachtmann Švédové z Nadačního fondu Plzeň sobě

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *