Napadal kolemjdoucí a pak řidiče trolejbusu. Skončil s pouty na rukou a na záchytce

Umravnit podnapilého a agresivního muže, který napadal řidiče trolejbusu, museli v sobotu ráno strážníci městské policie v centru města. Ten se cítil jako “silák”, a tak si troufal na každého. Nejdřív na kolemjdoucí, pak na řidiče trolejbusu, kterému se nelíbilo, že mu brání v bezpečné jízdě, a nakonec i na strážníky.

“Jednatřicetiletý muž původem ze Slovenska byl v průběhu řešení celé záležitosti agresivní, snažil se vstupovat do silnice před projíždějící vozidla, a to i přes několikeré upozornění hlídek městské policie. Protože opakovaných výzev neakceptoval, ohrožoval svým nestandardním chováním nejen sebe i ostatní účastníky silničního provozu, bylo proti němu strážníky užito donucovacích prostředků a skončil s pouty na rukou,” informuje mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

Po převozu na záchytku se podrobil dechové zkoušce, při které mu bylo zjištěno, že mu v dechu koluje 2,56 promile alkoholu. Po propuštění z protialkoholní záchytné stanice se zpovídal z přestupkového jednání – neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *