Nahota zlepšuje kvalitu spánku a snižuje stres

Podle aktuální ankety společnosti Trenýrkárna.cz spí 28 procent lidí ve spodním prádle a 13 procent nazí. Zhruba šedesát procent respondentů volí pyžamo nebo noční košili. S nižším věkem se chuť spát bez pyžama zvyšuje. To potvrzuje i nedávný průzkum jedné americké společnosti vyrábějící matrace, podle kterého je mezi třicátníky až 65 procent těch, kteří spí rádi v rouše Evině či Adamově. Spát nazí je podle dotazovaných pohodlnější a přirozenější, navíc zvyšuje šance na noční romantiku.

Podle odborníků noční nahota nebo polonahota zvyšuje sebevědomí a snižuje stres. Spánek bez pyžama má ale především vliv na jeho kvalitu. Zahalením těla se totiž zvyšuje tělesná teplota, takže se v oblečení může zbytečně přehřívat, co způsobuje i častější probouzení během noci a mělčí spánek. Nahota naopak pomáhá s nastavením ideální teploty. Což je také jeden z důvodů, proč by měl být takový spánek kvalitnější, hlubší a delší.

Samozřejmě je důležité přihlédnout i k dalším faktorům, které mají vliv na kvalitu spánku jako je matrace, postel nebo světlo a teplota v místnosti.

Pokud patříte mezi většinu, která na spaní volí pyžamo nebo noční košili, mají na kvalitu spánku zásadní vliv i zvolené látky v nichž spíme. Nejpohodlnějšími materiály jsou len, bavlna a hedvábí, ty se hodí jak na povlečení, tak na spodní prádlo nebo lehké noční košilky či trička.

Foto: Aspen.pr

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *