Na Železnorudsku jsou k lyžování výborné podmínky. Na sjezdovkách je kolem 40 centimetrů sněhu

Přes 25 centimetrů prašanu, který na šumavském Špičáku připadl začátkem týdne, vylepšilo stav sjezdovek na Špičáku. Zatím je mrazivo a slunečno, takže na začátku března jsou na Železnorudsku výborné podmínky k lyžování.

Vrstva sněhu na sjezdovkách se stále pohybuje v rozmezí 20 – 60 centimetrů. K dispozici jsou všechny hlavní tratě-jednička Turistická, dvojka U zalomeného, trojka Slalomová i pětka Spodní Šance. Plus areál s vleky pod hotelem Sirotek a dětské hřiště s pohyblivým kobercem před chatou Hanička.

„Lyžování je v těchto dnech podle mne velmi hezké. Aktuálně pod modrou oblohou, svítí slunce a sjezdovky díky mrazu drží i v odpoledních hodinách. Návštěvníci budou také určitě spokojeni, protože byť jsou stále jarní prázdniny, lyžuje se absolutně bez front,“ říká k aktuálním podmínkám ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Denní návštěvnost od pondělí do středy se v tomto týdnu denně opět pohybovala okolo 1000 lyžařů.

Sobotní i nedělní program (4. a 5.3.) v největším středisku Plzeňského kraje přinese též sportovní podívanou. Na spodní části trojky Slalomové se po oba dny pojedou lyžařské závody dětí, juniorů i dospělých. Pro veřejnost tak bude tato sjezdovka v části od Zalomeného vleku až k dojezdu o nastávajícím víkendu uzavřena. Její horní úsek ale budou moci lyžaři normálně využívat a přejet z něj na dvojku U Zalomeného či též na jedničku Turistickou, a pak až dolů k lanovce, jak jsou zvyklí.

Zdroj: Ski&Bike Špičák, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *