Na Trojce vítali nové občánky. Poprvé to bylo i pro místostarostu

Miminka zaplnila obřadní síň plzeňské renesanční radnice. První místostarosta třetího městského obvodu Pavel Šrámek zde ve čtvrtek 8. prosince přivítal další nové občánky. Pro Pavla Šrámka to bylo naopak vítání první. „Jsem nadšený z toho, jak slavnostně pojali rodiče tuto výjimečnou chvíli, všichni včetně miminek byli svátečně oblečeni a vypadali nádherně,“ sdělil své dojmy.

Rodiny, které možnosti slavnostního uvítání nově narozených dětí využily, si odnesly nejen dárky a krásnou památku, ale také silný zážitek z uvedení jejich malých radostí do společenského života.

Třetí městský obvod zve proto všechny rodiče novorozených dětí, aby se úřadu nezapomněli přihlásit a nenechali si tak tento výjimečný okamžik uniknout. Slavnostní obřady organizují jednotlivé městské obvody podle trvalého bydliště. Pokud rodiče neurčí jinak, má dítě zpravidla trvalé bydliště stejné, jako jeho matka.

„Vítání občánků je jedna z nejkrásnějších povinností, které mi můj úřad přináší. Všem dětem a samozřejmě i jejich šťastným rodičům přeji, aby se jim v našem obvodu dobře a spokojeně žilo,“ uvádí starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Přihlášku, kterou najdete na webových stránkách třetího městského obvodu v sekci „Potřebuji si vyřídit – Rodina – Vítání občánků“, odevzdejte do tří měsíců od narození dítěte do podatelny ÚMO Plzeň 3, nebo zašlete poštou. Další vítání občánků se uskuteční v březnu příštího roku.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *