Na spolupráci mládeže mezi Aší a Selbem půjdou evropské peníze

Mladí lidé z Aše a Selbu se zúčastní projektu „Evopa – velmi blízko”, který se zaměří na společné aktivity umělců, vědců či odborníků v oblasti českého a bavorského příhraničí. Projekt plánovaný na jeden a půl roku získal podporu z programu EÚS 2014 – 2020 mezi Českou republikou – Svobodným státem Bavorsko. Rozhodli o tom členové Monitorovacího výboru programu začátkem června na svém jednání v Plzni. V rámci tohoto přeshraničního programu bude možné zrealizovat dalších sedm projektů v celé dotační oblasti.

Projekt „Evropa – velmi blízko” dostane dotaci v celkové výši 185 880 EUR. „V rámci společných aktivit se uskuteční výstavy, workshopy, diskusní fóra. Jejich tématem se stane především integrita a budoucnost Evropy. Je důležité, aby o tom mluvili právě mladí lidé,” uvedl krajský radní Josef Janů.

Bližší informace k programu spolupráce a nabídce konzultací k podmínkám přiznání dotace naleznou zájemci na stránkách www.by-cz.eu. Na této stránce jsou k dispozici i kontakty na všechny pracovníky administrující projektové žádosti a je možné se na ně v případě zájmu o podporu záměru v příslušném kraji obrátit. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *