Na Špičáku vylepšují sjezdovky – spustili zasněžování. Na vleky se nečeká

Čerstvý sníh pro špičácké sjezdovky neobstarala v tomto týdnu příroda, ale technické zasněžování, které areál spustil po nástupu únorového ochlazení. Na sjezdovkách stále leží v průměru 90 centimetrů přírodního sněhu,nově v kombinaci s technickým.

„V minulých dnech jsme technickým sněhem vylepšili povrch Slalomové (č. 3) a Turistické (č. 1) sjezdovky a dnes pokračujeme na dvojce U zalomeného. Po víkendové inverzi, kdy sníh zfirnovatěl, jej promícháme s čerstvým technickým prašanem, což pomůže kvalitě sjezdovek,“ prozradil důvod zahájení další etapy zasněžování i přes dostatek původního sněhové pokrývky provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.  

V areálu jsou také spokojeni s denní návštěvností v prvních pracovních dnech tohoto týdne, kdy byly zahájeny první turnusy jarních prázdnin. Každý den tady lyžovalo okolo 1500 lidí. „ A zase absolutně bez front. Lidé se rozprchnou po dalších vlecích, nevyužívají jen lanovku. Je také znát, že si přijeli hory a lyže ve svém volnu v klidu užít, takže se na svazích zdržují delší čas. Nesjíždí sjezdovky sportovním tempem na jeden zátah,“ dodal, proč se též nemusí na vleky ani chvilku čekat, Kasík.

V sobotu i v neděli se tady zdarma testují snowboardy i lyže do volného terénu, takže vyznavači tohoto stylu mají možnost toho využít.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *