Na Snowendu v Rokytnici se bojovalo jako o život, ale ve sněhu a s lopatkami, šlo o auto Hyundai

Poprvé ve své historii zažil skiareál Rokytnice nad Jizerou  nájezd dvou stovek zlatokopů. Jejich jediným cílem bylo vykopat na vytyčeném sněhovém poli co nejvíce tubusů s číselnými kódy, pod nimiž se ukrývaly ceny v hodnotě milion korun. Hlavní cenu osobní automobil značky Hyundai si nakonec odvezl tým, který vykopal v hodinovém limitu čtyři tubusy.

Ředitel skiareálu Rokytnice nad Jizerou Michal Kopecký říká: „Chtěli jsme zakončit sezonu stylově a netradičně a povedlo se. 200 soutěžících a stejný počet přihlížejících, to je na první zkušební ročník  Snowendu víc, než jsme čekali. Zaregistrovaní odvážlivci dostali startovní číslo, lopatku a zbytek už byl jen na nich. Někteří k tomu  přistoupili se systémem a jiní kopali nahodile. Jaká taktika byla úspěšnější, těžko říct. Faktem však zůstává, že hodinové vykopávání tubusů z půlmetrové hloubky opravdu nebylo snadné a někdy byla ze sněhu vidět jen hlava. Naštěstí počasí bylo po celý den slunečné a ani ti kdo nevykopali nic, nebyli zklamaní, dostali od nás jednodenní skipas na příští sezonu.“

Součástí Snowendu byl i doprovodný program v podobě dětských aktivit, ledového baru nebo DJ a koncertu živé kapely Jazz Police. Super atmosféru podpořil i moderátor Dr. Buben.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *