Na Setkání pod věží přivítají Rokycany Michala Hrůzu i skupinu UDG. Bude ohňostroj

Město Rokycany připravuje na pátek 15. a sobotu 16. září největší městské slavnosti Setkání pod rokycanskou věží. Program je připraven na třech scénách a nabídne koncerty, hudební vystoupení i akce pro děti. Páteční podvečer bude patřit skupině UDG a ohňostroji, oslavy vyvrcholí vystoupením Michala Hrůzy v sobotu večer. Zájemci se mohou podívat na Rokycany z druhé nejvyšší kostelní věže v Plzeňském kraji. Oslavy si vyžádají také dopravní omezení, především nebude možné parkovat na Masarykově náměstí. Nebudou chybět stánky s občerstvením. Program 29. městských slavností je pro veřejnost zdarma.

Setkání pod rokycanskou věží se již tradičně koná třetí pátek a sobotu v měsíci září. V letošním roce nabídne program na Masarykově náměstí, U Pardála a v Městské knihovně Rokycany. Páteční program vyvrcholí překvapením a ohňostrojem, na sobotu Rokycany pozvaly Michala Hrůzu a kapelu Hrůzy. Sobota nabídne výjimečně možnost vystoupat na věž kostela Panny Marie Sněžné a prohlídnout si město a okolí z ochozu věže ve výšce 29 metrů. Sobotní program zahájí právě fanfáry z věže.

Městské slavnosti budou zahájeny v pátek 15. září ve 13.45 hodin na Masarykově náměstí. Vystoupí ZUŠ Rokycany, skupiny Armonia, Chai, od 17 hodin skupina UDG, Paradox, The BackWards. Na 22. hodinu je naplánován ohňostroj, závěr dne bude patřit kapele Kabát Revival West.

Sobotní program oslav bude zahájen v 9.45 hodin fanfárami z věže. Dopoledne bude patřit vystoupení souboru Rokytka a kapele Bourbon Grass Country. Odpoledne vystoupí Strašická pohodovka. Ve 14.50 bude na hlavní scéně předáno ocenění města. Budou následovat vystoupení skupin Jary Tauber, Jiří Schelinger, Lucie revival a od 21.30 hodin Michal Hrůza a kapela Hrůzy.

V Klubu komorní kultury v Městské knihovně Rokycany je připraven program také pro děti – od 10 hodin se mohou těšit na pohádku O Karkulákovi, od 11.15 hodin vystoupí Cheznovanka a od 13.00 je připravena Škola princezen. Od 14 hodin zakončí program na scéně skupina Cantate.

Venkovní scéna U Pardála nabídne program v pátek i v sobotu. V pátek od 17 hodin vystoupí kapely Definitivní Ententýk, Krize, Budulínek, V. T. Marvin a Violonce by Nature. Sobota nabídne od 17 hodin kapely Booreek, Chuan Pedro Rodriges, Sex Deviants, Frankie and the Deadbeats a program zakončí skupina Lister.
Věž kostela bude otevřena v sobotu 16. září od 10 do 17 hodin.

Součástí městských oslav je také koncert Jaroslava Svobody a vernisáž výstavy 100 let Rokycanova sboru ve čtvrtek 14. září od 18 hodin a koncert Farního sboru ČCE v sobotu 16. září od 14 hodin v zahradě sboru v Jiráskově ulici. Na sobotu 16. září připravilo Muzeum Dr. Bohuslava Horáka Západočeského muzea v Plzni muzejní průvodce k výstavě a oslavám 150. výročí založení gymnázia, a to v časech v 10 a ve 14 hodin.

Město Rokycany se letos vydalo ekologičtější cestou, kdy od pivních slavností jsou používány při městských slavnostech vratné kelímky, které budou i na Setkání pod rokycanskou věží.

Zdroj: Město Rokycany, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *