Na Rychtářce se bude parkovat levněji

 

Radní města Plzně schválili snížení cen předplatného za parkování v Parkovacím domě Rychtářka, který provozuje město od poloviny roku 2011. Parkovací dům poskytuje pro občany a návštěvníky krajské metropole základní parkovací služby spočívající v PARK & GO a vyhrazené předplacené parkování. Změnu cenových tarifů parkovného před schválením v radě města doporučily Komise pro dopravu Rady města Plzně a Rada Městského obvodu Plzeň 3. Ke změnám dojde od 1. října 2017.

„Vzhledem k tomu, že parkovací dům není dosud stoprocentně využíván, snížili jsme cenu jak denního, nočního tak i vyhrazeného předplaceného parkovacího stání. Za šest let provozování parkovacího domu jsou předplacená parkovací stání využívána spíše pro firemní zákazníky, rezidenti preferují stání na karty mimo parkovací dům v parkovacích zónách za nízké ceny. Snížená hodinová sazba za parkování se z nočních hodin rozšířila na celé víkendy při zachování cenového stropu ve výši 40 korun, ovšem ten nyní bude možné čerpat po dobu celého víkendu při souvislém stání,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík.

Byla též schválena sleva 20 procent z ceny za vyhrazené parkovací stání za podmínky, že zákazník je držitelem ročního kuponu na MHD. Oboje musí být nahráno na Plzeňské kartě. Kupon nesmí být starší 90 dní.

Základní hodinová parkovací sazba v časovém pásmu od 7 do 19 hodin zůstává 10 korun za hodinu, nejvýše však 60 korun při nepřetržitém stání. Snížená hodinová sazba od 19 do 7 hodin a o víkendu je 5 korun za hodinu, nejvýše 40 korun při nepřetržitém stání. Denní předplatné na měsíc bylo sníženo z 1200 korun na 1000 korun, noční předplatné se snížilo o 500 korun, na sazbu 300 korun za měsíc. Nepřetržité vyhrazené stání bude nově 1300 korun za měsíc, zde je snížení o 700 korun za měsíc.

foto www.parkingplzen.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *