Na rozvoj silnic na západě a jihu Čech půjde 150 milionů korun

Zhruba 150 milionů korun z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP JZ) bude v příštích měsících investováno do rozvoje komunikací v obcích a městech Plzeňského a Jihočeského kraje. Výběr konkrétních staveb dnes (pondělí 4. 5.) schválil Výbor Regionální rady NUTS II Jihozápad.

 

„Výbor dnes schválil výběr projektů k realizaci v rámci 35. výzvy ROP NUTS II Jihozápad pro oblast 1.5 Rozvoj místních komunikací. Seznam konkrétních projektů bude ve stanovené lhůtě zveřejněn na webových stránkách www.rr-jihozapad.cz. Předpokládáme, že už v úterý 5. května,“ uvedl Jaromír Slíva, místopředseda Regionální rady NUTS II Jihozápad. Doplnil, že všechny další přijaté projekty s minimální bodovou hranicí budou vedeny jako náhradní a v případě přesunutí finančních prostředků na  oblast podpory 1.5 Rozvoj místních komunikací mají šanci, že tyto finance získají.

Zároveň sdělil, že výbor schválil  navýšení prostředků, vyčleněných  na rozvoj místních komunikací, a to z původních 115 milionů korun na zhruba 150 milionů Kč. „Důvodem tohoto kroku byla potřeba uspokojení většího počtu žadatelů o finance z ROP Jihozápad,“ doplnil Ivo Grüner, předseda Regionální rady NUTS II Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje.     (tz)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *