Na prknech divadla vystoupí argentinský tanečník Ciro Ernesto Mansilla i Losers Cirque Company

V sobotu 8. dubna budou mít diváci Velkého divadla v Plzni možnost vidět na jednom jevišti hvězdy jak českých, tak i zahraničních tanečních scén. Hlavními hosty večera budou sólista Stuttgartského baletu Ciro Ernesto Mansilla a ukrajinská tanečnice Natasha Kusch, jejíž profesní kariéra je spojena především s baletem ve Vídni a v Austrálii.

„Ozvláštněním letošního koncertu bude větší pestrost stylů. Kromě klenotů klasického baletu nabídneme moderní díla, akrobaty nového cirkusu i sloučení zpěvu a tance. Vybíráme hlavně z nejkvalitnějších možností současného dění ve světě baletu, kde využíváme dlouhodobé kontakty vytvořené při hostováních, sledováním na akademiích nebo festivalech jak v zahraničí, tak samozřejmě i u nás doma,“ láká diváky na koncert šéf souboru baletu DJKT Jiří Pokorný.

Dalšími hosty budou mimo jiné první sólisté Národního divadla moravskoslezského Shino Sakurado a Rei Masatomi s ukázkou z baletu Carmen. Tento titul získal Cenu Divadelních novin v kategorii Inscenace roku 2022 a na míru ostravskému baletu ji ušil choreograf Jiří Pokorný, jenž tančil v mezinárodně uznávaném souboru NDT (Netherlands Dans Theater). Dále se diváci mohou těšit na Mai Iwamoto a Františka Vlčka z Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, v jejichž podání uvidí pas de deux z baletu Tristan a Isolda choreografky Aleny Peškové, dále na populární divadelní spolek performerů – herců, akrobatů, mimů a tanečníků Losers Cirque Company se zábavnou akrobatickou show, populární choreografické uskupení DEKKADANCERS, členy juniorského souboru Bavorského státního baletu či Pražský komorní balet, který přiveze choreografii bývalého šéfa baletu Národního divadla Petra Zusky s názvem Ej lásko.

Domácí soubor zatančí mimo jiné pas de deux z klasického baletu Louskáček, duet z nejnovější inscenace Ferdinand a Filipína, choreografii šéfa plzeňského baletu Jiřího Pokorného – Rossini. Ozvláštněním tanečního večera bude vystoupení muzikálové zpěvačky Charlotte Režné, jež zazpívá slavnou píseň My Way a doprovodí tak tanečnici Victorii Svetlanu Roemer.

Martina Drbušková, foto DJKT

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *