Na malou samičku africké antilopy se do zoo už můžete přijít podívat. Narodila se před týdnem

V africké stáji v plzeňské zoo se před tždnem narodila samička africké antilopy, buvolce běločelého. “Vzhledem k tomu, že matkou je již čtrnáctiletá samice Myka pocházející z holandského Beekse Bergenu jejíž poslední mládě se narodilo před pěti lety, je toto mládě pro nás malý zázrak,” uvedla M. Palacká ze zoo.

Buvolec běločelý je jihoafrická antilopa žijící v otevřených savanách, dosahující váhy 60-80 kg. Má tmavě hnědou srst v různých odstínech v závislosti na věku a ročním období, a kromě typické bílé lysiny i bílé nohy. Obě pohlaví mají rohy a jen těžko se od sebe dá odlišit. Jejich hlavní potravou je spásání různých druhů trav a bylin. V minulosti byla jejich populace velmi zmenšena a na některých místech téměř vyhubena nadměrným lovem a ztrátou původního prostředí.

“Zoo Plzeň tento druh chová od roku 2007, kdy jsme dovezli dva samce ze Zoo Praha. První mládě se narodilo v roce 2010. V současné době chováme tři samice a samce Pierra, kterého jsme dovezli z francouzského safariparku Planéte Sauvage,” řekla M. Palacká.

Buvolci sdílí venkovní výběh spolu s antilopami kudu velkými a žirafami Rothschildovými. Návštěvníci mládě s matkou uvidí ve vnitřní expozici – jde o box pavilonu kopytníků nejbližší k domu žiraf.

Zdroj: Zoo Plzeň, foto Kateřina Misíková

 

Zoo Plzeň je jedním z cílů Prázdninové štafety 2023. Návštěvou v zoo budete mít splněný jeden úkol. http://stafeta.plzensky-kraj.cz/

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *