Na Karlovarsku byl nejrychlejší Ondřej. V první den nového roku se v kraji narodilo 10 dětí

​Celkem 10 miminek se narodilo v Karlovarském kraji v první den roku 2019, 6 holčiček a 4 chlapci. Zástupci vedení Karlovarského kraje se vydali do porodnic v regionu, aby novorozencům a jejich maminkám popřáli a předali dárky.
„Myslíme si, že je spravedlivé obdarovat nejen první miminko roku, ale všechna miminka, která 1. ledna přišla na svět, bez ohledu na to, jestli to bylo hned po půlnoci, nebo o pár hodin později. Miminkům na památku věnujeme zlatý řetízek s andělíčkem, který je symbolem ochrany na jejich cestě životem, plyšového medvídka a hračku. Všem dětem přeji mnoho zdraví, štěstí a lásky, a aby se jim v životě dařilo,“ řekla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, která navštívila karlovarskou a sokolovskou porodnici společně s krajským radním pro oblast zdravotnictví Janem Burešem. Do nemocnice v Chebu se vypravil náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.
Jako první se v Karlovarském kraji narodil chlapeček Ondřej, který je s maminkou v karlovarské porodnici, a doma v Ostrově ho netrpělivě očekává sedmiletá sestra. Prvním sokolovským miminkem je děvčátko Jolana z Horního Slavkova. V Chebu má prvenství holčička Terezka, která je z Mariánských Lázní.
Zdroj: www.kr-karlovarsky.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *