Na jeden den se záchranáři stali divadelními herci a herci se naopak vžili do rolí záchranářů.

Na jeden den se plzeňští záchranáři stali herci v kostýmech muzikálových postav z repertoáru Divadla J. K. Tyla, herci se naopak vžili do rolí záchranářů. Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje ve spolupráci s muzikálovým souborem Divadla J. K. Tyla vydává kalendář pro rok 2024. Celý výtěžek z prodeje poputuje k Nadačnímu fondu Kryštůfek na výrobu plyšových Kryštůfků.

Kryštůfek záchranář je maňásek určený dětem, které se ocitnou v péči záchranářů na území České republiky. Malým pacientům pomáhá lépe snášet stres, bolest a beznaděj z náhle vzniklé situace, ve které se ocitli, a tím ulehčuje práci lékařům a záchranářům při jejich ošetření.

Tyto plyšové hračky dostávají děti zdarma a mohou si je ponechat. Vzhledem k tomu, že zdravotnické záchranné služby v celé ČR dostávají tyto maňásky bezplatně, rozhodla se Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje Nadační fond Kryštůfek podpořit a ke spolupráci oslovila soubor muzikálu DJKT Plzeň.

„Napadlo nás nafotit Nadační kalendář pro rok 2024 s tématem ‚Výměna rolí ‘. Na jeden den se záchranáři stali herci v kostýmech muzikálových postav z repertoáru Divadla J. K. Tyla, herci se naopak vžili do rolí záchranářů,“ přiblížil projekt ředitel Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Pavel Hrdlička, jenž se v kalendáři objeví ve společnosti ředitele divadla Martina Otavy (poslední snímek). Na dalších fotografiích jsou kromě primářky Jany Kruby Vidunové a záchranářů napříč výjezdovými základními z celého kraje zvěčněn šéf muzikálového souboru Lumír Olšovský (titulní snímek), Stanislava Topinková Fořtová, Soňa Hanzlíčková, Pavel Režný, Jozef Hruškoci, Pavel Klimenda a další umělci.

Kalendář v ceně 300 korun budou mít zájemci možnost zakoupit od poloviny září 2023 přes e-shop aplikace Záchranka www.zachranka.app/cs/merch nebo v pokladnách Divadla J. K. Tyla v Plzni.

Zdroj: ZZS PK, foto Irena Štěrbová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *