Na Borech a v Doubravce vykvetou na jaře tisíce cibulovin. Dnes je tam nasázel speciální stroj

Deset tisíc nových tulipánů, narcisů a krokusů vysadilo na Borech a na Doubravce ve středu 15. listopadu město Plzeň prostřednictvím své Správy veřejného statku. Cibuloviny sázel speciální stroj. Město tím oživí prostory, kde cibulky dříve vysázené byly, ale stavební práce je v poslední době zničily.

„Výsadbu jsme prováděli v Borském parku za centrální travnatou loukou a ve středovém pásu v Rokycanské ulici. V těchto oblastech už v minulosti cibulky vysazeny byly, ale vlivem nedávné stavební činnosti v obou místech došlo k jejich znehodnocení. A protože se tyto výsadby u veřejnosti setkávají s velkým zájmem, rozhodli jsme se je zopakovat s tím, že zde květiny nyní vydrží mnoho let,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Cibuloviny sázel speciální stroj. „Ten roztrhne v jednom kroku za pomalého pojezdu stávající travní drn a nadzvedne jej. Pod travní drn zásobník vysype cibulky a válec na zadní části stroje opět travní drn vrátí zpět na původní místo. Vysázeli jsme směs tulipánů, narcisů a krokusů na celkové ploše 200 metrů čtverečních. Jedná se dohromady o 10 tisíc cibulek,“ přiblížila vedoucí úseku městské zeleně Správy veřejného statku Lucie Davídková. Město za to zaplatí zhruba 120 tisíc korun.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *