Muži, páni, kluci, pojďte do toho s námi a podpořte Movember – vyzývá Fakultní nemocnice Plzeň

Fakultní nemocnice Plzeň se letos již pošesté přihlašuje do  celosvětové kampaně  Movember, která probíhá v  listopadu, a díky které muži svými kníry napomáhají  šířit  osvětu o karcinomu prostaty. Letos se k ní připojili i plzeňští indiáni.

„Vyzýváme muže, pány, kluky,  pojďte do toho s námi a podpořte tuto kampaň – luxus zdraví si musíme hýčkat. Prevence je levnější a pohodlnější, pojďte do toho s námi a nechte si narůst knír. A pokud nemůžete, alespoň se zajímejte o své zdraví,“  říká ředitel Fakultní nemocnice Plzeň MUDr. Václav Šimánek.

FN Plzeň v rámci prevence rakoviny prostaty nabízí:

Náběr krevního testu rakoviny prostaty

I v letošním listopadu se  oddělení imunochemické diagnostiky FN Plzeň zapojila do celosvětové charitativní akce Movember. V rámci této akce zorganizovala FN Plzeň možnost vyšetření na karcinom prostaty pomocí krevního testu. Toho se mohou zúčastnit všichni muži, ve věku od 50 let.

 

Jak se přihlásit??

Pro vyšetření je potřeba náběr krve se žádankou. Tu získáte v pracovní dny v době mezi 7.00-11.30h na příjmu imunochemické laboratoře, pav. 64 – bývalá vojenská nemocnice, u parkoviště vedle bufetu – FN Plzeň-Bory.  S laborantkou vyplníte osobní údaje a kontakt na vás.

Odběr krve

Po té se dostavíte do pavilonu 54– rovněž bývalá vojenská nemocnice, pavilon Interního oddělení – přízemí vchod vlevo – odběry krve, kde vám provedou odběr 4ml žilní krve (pracovní doba po-pá 7.00-12.00h). Odběr není nutné provádět na lačno.

Výsledek

Výsledek bude k dispozici na příjmu laboratoře s vyhodnocením a doporučením následné péče a je možno jej telefonicky nebo mailem konzultovat s MUDr. Radkou Fuchsovou, v pracovní dny 12-15h 377 401 470 nebo fuchsovar@fnplzen.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *