Morávková, Malásek, Cristovao, Vojtek, Hřebejk, Remunda, Najbrt a mnoho dalších – Finále Plzeň má za sebou čtvrtý den…

Čtvrtým dnem v pondělí pokračoval 29. ročník filmového festivalu Finále Plzeň. I dnes byly na programu nejen soutěžní projekce, ale také řada filmů a dokumentů mimo soutěž a doprovodný program.

Své projekce si přijela uvést řada známých filmových osobností. Režisér Tomáš Mašín uvedl svůj film Wilsonov, velká delegace vedená Danou Morávkovou a Petrem Maláskem dorazila na uvedení projekce Muzikál, aneb cesty ke štěstí, režisér Antonín Šilar a jeho tým uvedli snímek Menandros a Thais, z televizních projektů byl uveden velkou delegací např. slovenský snímek True Štúr.

Na programu pondělního Finále byly i tzv. Industry days, kterých se zúčastnili filmoví profesionálové nejen z české a slovenské republiky, ale také z evropských zemí a Ameriky.

 

V úterý se do Měšťanské besedy v Plzni chystá Emília Vášáryová s režisérem Marko Škopem, aby uvedli snímek Eva Nová v 16:30h. Dále bude možné potkat Tomáše Kratochvíla, Kamilu Zlatuškovou, Filipa Remundu, Marka Najbrta  a mnoho dalších hostů, kteří se rozhodli se v Plzni zdržet.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *