Mocný knír pomáhá šířit osvětu o karcinomu prostaty i v plzeňské Fakultní nemocnici

V loňském listopadu se Fakultní nemocnice Plzeň Plzeň aktivně zapojila do celosvětové akce Movember, která je součástí kampaně šířící osvětu o karcinomu prostaty. Symbol kampaně – mocný knír.

Do projektu se zapojil i ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D., a přednosta urologické kliniky prof. MUDr. Milan Hora, Ph.D., MBA. Celý měsíc listopad dodržovali pravidla Movemberu. Po dobu 30 dnů pěstovali knír a tím napomohli iniciovat diskusi o problematice zdraví mužů.

Na základě této kampaně, která  výrazně nastartovala diskusi o  problematice karcinomu prostaty, se několik jednotlivců a firem stalo sponzory FN Plzeň. Urologická klinika obdržela finanční dary, které vynaložila na zvýšení komfortu ambulantních pacientů, často onkologicky nemocných,  a čekárna zdejší kliniky byla vybavena novými sedačkami, barevnou malbou a dalšími prvky, které zpříjemní čekání na požadované vyšetření.

Vrchní sestra urologické kliniky PhDr. Mgr. Jitka Krocová popisuje vytíženost tohoto pracoviště: „Urologická klinika je jediným lůžkovým zařízením v regionu a počet pacientů neustále stoupá. Zdejší ambulance má nepřetržitý provoz, v roce 2014 naši odborníci ošetřili cca. 37 400 pacientů a v prvním pololetí letošního roku již bylo ošetřeno více jak 19 700 pacientů. Ošetřujeme pacienty objednané i akutní. Další služby nabízí konziliární ambulance  a  odborné poradny (litiatická- pro pacienty s močovými kameny, andrologická-léčba mužské neplodnosti a sexuálních problémů a  dětská ambulance).“

FN Plzeň děkuje všem, kteří se do loňské kampaně zapojili a doufá, že letošní ročník, který začíná 1. listopadu, bude stejně úspěšný. Povědomí  veřejnosti o problematice rakoviny prostaty se jednoznačně rozšiřuje a v dnešní uspěchané době  by  prevence a péče o vlastní zdraví měla být prioritou každého z nás.

Gabriela Levorová, Fakultní nemocnice  Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. A co to má společného s tím že se jsme narození zdraví a plní elánu do života ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *